Reklama
aplikuj.pl

Elektryczna przyszłość Volkswagena, to w skrócie walka z Teslą

Volkswagen ID.3 1ST, VW ID3, dostawy VW ID3, Volkswagen ID 3

Jak podaje gazeta Wall Street Journal Volkswagen planuje zainwestować około 73 miliardów euro w rozwój pojazdów elektrycznych i nowych technologii w ciągu najbliższych pięciu lat, aby wyprzedzić Teslę.

Inwestycyjny plan Volkswagena

Chrapka Volkswagena na miano wiodącego producenta samochodów elektrycznych została ujawniona w piątek. Wtedy to firma poinformowała o przeznaczeniu mniej więcej połowę 150 miliardowego (euro) budżetu w myśl badań i rozwoju na przyspieszenie rozwoju elementów związanych z elektrycznymi samochodami.

Czytaj też: Rendery ID.4 Coupe. Tak może wyglądać kolejny elektryczny Volkswagen
Czytaj też: Przyspieszenie Golfa GTD, czyli moc diesla Volkswagena 8. generacji
Czytaj też: Elektryczna rewolucja wyspy Astipalea w planach Volkswagena

Aktualizacja pięcioletniego planu inwestycyjnego Volkswagena jest zapewne owocem sukcesu, jaki osiągnął elektryczny ID.3 na rynku. Ten wprawdzie nie został oceniony na poziomie Tesli, ale wyprzedził ją pod kątem sprzedaży w Europie.

elektryczne Audi 4Q, Audi 4Q, Audi 4Q etron, Audi Etron, testy Audi 4Q etron
Volkswagen ID.4

Biorąc pod uwagę skargi oraz recenzje, Volkswagen był w stanie nakreślić swój nowy plan inwestycji, które sprowadzą się przede wszystkim do przyspieszenia rozwoju oprogramowania zarówno w samochodach, jak i fabrykach.

Czytaj też: Silniki W12 Grupy Volkswagena pod znakiem zapytania
Czytaj też: Taosa widzę w tym e-Tharu, czyli elektryczny Volkswagen dla Chin
Czytaj też: Oto nowy Golf R 2021. Najmocniejszy Volkswagen Golf w historii

Ze wspomnianych 73 miliardów euro w ciągu pięciu lat 11 miliardów zostanie wydane na stworzenie hybrydowych wersji wszystkich głównych modeli firmy, 35 mld pójdzie na rozwój w modeli elektrycznych, a 27 miliardów na cyfryzację.