WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Dwie nowe funkcje do samochodów Tesli. Co przyniosła aktualizacja oprogramowania?

Dwie nowe funkcje do samochodów Tesli. Co przyniosła aktualizacja oprogramowania?

Warto śledzić poczynania Tesli, czyli firmy najbardziej obiecującej pod kątem popularyzacji elektrycznych samochodów. Jeśli nie z ciekawości, to przynajmniej zazdrości, że w swoich czterokołowcach tego nie mamy.

Tesla ruszyła z wypuszczaniem na rynek nowych aktualizacji oprogramowania 2020.40 z dwoma nowymi funkcjami, które choć nie należą do wielkich nowości, zapewniają dodatkową wygodę posiadaczom Modeli Tesli.

Nowością jest dokładnie nadawanie priorytetu danemu urządzeniu Bluetooth i odblokowywania schowka podręcznego za pomocą PINu. Dzięki temu pierwszemu kierowca będzie mógł wskazać systemowi infotainment samochodu, który telefon jest tutaj najważniejszy w ramach profilu kierowcy.

Czytaj też: Oto Tesla Model S Plaid, który wgniecie Was w fotel

Z kolei funkcję zabezpieczania swoich przedmiotów w schowkach podręcznych, które w Modelu 3 oraz Modelu Y są dostępne tylko przez ekran dotykowy, wzbogacono teraz o możliwość wprowadzenia 4-cyfrowego kodu PIN.

Oczywiście sama w sobie aktualizacja oprogramowania zawiera również „drobne ulepszenia i poprawki błędów”, o których firma nie wspomina na żadnej liście.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News