WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Aktualizacje płyt Z370 ze wsparciem dla następnych CPU Intela

O wstecznej kompatybilności procesorów Intela względem poprzedniej generacji płyt głównych mówiło się naprawdę wiele. Ostatecznie wyszło na to, że „wymóg” wprowadzenia nowego chipsetu jest tak naprawdę zwykłym skokiem na kasę po stronie producentów. Wygląda jednak na to, że zmieni się już wkrótce, bo płyty główne Z370 otrzymują ostatnio ciekawe aktualizacje…

Prawie wszyscy najwięksi producenci płyt głównych w ciągu ostatnich dni udostępnili nowe BIOSy dla najlepszego konsumenckiego chipsetu obecnej generacji Intela, czyli Z370. Poprawka miała zwiększyć ogólną wydajność, zaktualizować Intel Management Engine na PCH i (co najważniejsze) dodała wsparcie dla następnej serii procesorów. Oczywiście jeszcze nie trafiły do nas żadne potwierdzone informacje na temat następnych CPU. Możemy jednak spekulować, że chodziło o te, które wzięto za przedstawicieli 9. generacji, do których ma dołączyć nieujawniony jeszcze 8-rdzeniowy układ.

Nie wiadomo, czy te będą reprezentować sobą nową (9.) generację, czy może zaliczą się jeszcze do tej ósmej (Coffee Lake). Na to drugie wskazuje opis na stronach producentów, wśród których tylko MSI zamieściło informację o „CPU nowej generacji”. Inny wskazywali te zmiany za pomocą określenia „wsparcie dla ostatniej serii procesorów Intela 8. generacji”. Ponownie nie powinniśmy wysnuwać daleko idących wniosków i pozostaje nam mieć nadzieję, że następną generację procesorów Intel naprawdę udostępni na istniejący już chipset (nawet wyłącznie na Z370), bo to będzie już spora zmiana w polityce firmy.

Źródło: Wccftech