Nie bez powodu trend wydawania darmowych gier z mikropłatnościami nieustannie się zwiększa, kiedy dzieją się takie oto niespodzianki. Ostatnio twórcy Albion Online zdecydowali się na małe ratowanie swojej produkcji, która na Steam notowała poniżej tysiąca graczy dziennie, przez przejście na model F2P, które sprawiło, że baza graczy wzrosła o 467% względem ostatniego miesiąca.

W jednym momencie w ten zdecydowanie nowatorski tytuł MMORPG z naciskiem na ekonomię, którą tworzą sami gracze zagrało… 2796 osób w maju 2018 roku (według danych ze Steam). Liczba ta wzrosła ponad cztery razy 8 kwietnia, kiedy to tytuł doczekał się wspomnianej aktualizacji, gromadząc jednocześnie przed ekranami aż 11435 graczy. Tradycyjnie jednak trend spadkowy już się utrzymuje, a najlepsze dni dla Albion Online już minęły.

Albion Online z rekordową liczbą graczy po przejściu na model F2P

Pytanie tylko, jak baza graczy tej produkcji będzie prezentować się za kilka tygodni, a może nawet miesięcy, kiedy zostaną przy niej tylko ci, którym naprawdę spodobała się hardcorowa zabawa w świecie MMORPG. Dlaczego hardcorowa? No cóż, wystarczy tylko wspomnieć o tym, że zgon w PvP kończy się utratą całego ekwipunku, którego zdobycie nie należy do najprostszych czynności. Należy jednak zaznaczyć, że Albion Online posiada konto premium, więc z kolejnymi godzinami zaczyna zachęcać, a później wręcz wymagać jego zakupu. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy do dyspozycji kilku godzin dziennie na zabawę.

Czytaj też: Sprawdźcie kiedy zadebiutuje serial Wiedźmin

Źródło: Steamcharts

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!