Reklama
aplikuj.pl

Allegro ograniczy ilość wysyłanych maili

Allegro, Allegro Smart, promocja, koronawirus

Dokonując zakupów na platformie Allegro jesteśmy zasypywani mailami dotyczącymi transakcji. Teraz ma ulec to zmianie, mamy otrzymywać mniej wiadomości po dokonaniu zakupu.

Mniej maili od Allegro po zakupach

Nie wiem jak Was, ale mnie zawsze irytowała ilość maili, które Allegro wysyła po dokonaniu zakupów na platformie. Zwłaszcza, gdy w krótkim odstępie kupujemy kilka rzeczy od różnych sprzedawców. Dostajemy wiadomość o potwierdzeniu zakupu, o przekazaniu wpłaty sprzedającego, wiadomość z linkiem umożliwiającym śledzenie przesyłki a na koniec mail przypominający o ocenieniu transakcji. Do tego dodajmy też wiadomości, które wysyła nam operator płatności. Ostatecznie to wszystko zaśmieca naszą skrzynkę odbiorczą, a przecież tak dużo ich nie potrzebujemy.

Czytaj też: PayPal pozwoli wypłacać krytpowaluty

Najwidoczniej Allegro też to dostrzegło, bo ma zamiar ograniczyć ich ilość. Jest jednak warunek, musimy zamówić produkt i dokonać zapłaty za niego w ciągu kolejnych 2,5 minuty. Wówczas w jednej wiadomości dostaniemy informację o potwierdzeniu zakupu i przekazaniu środków sprzedającemu.

Dodatkowo od 1 lipca sprzedający nie będą mogli wysyłać kupującym wiadomości o otrzymaniu pieniędzy, maili z linkiem do śledzenia paczki i z informacjami o etapach doręczenia, a także próśb o ocenę transakcji.

Czytaj też: Bilety kolejowe w aplikacji mObywatel

Zmiana jest niewielka, jednak znacząca i z pewnością na plus. Nasze skrzynki odbiorcze będą mniej zaśmiecone, wiadomości nie będą się dublować, a my łatwiej zapoznamy się z przesyłanymi informacjami, bo będą one bardziej skompresowane. W końcu, podczas większych zakupów nie będzie konieczności kasowania dziesiątek maili.