Reklama
aplikuj.pl

Bilety kolejowe w aplikacji mObywatel

mobywatel, e-usługi

Do aplikacji mObywatel sukcesywnie dodawane są nowe funkcjonalności, dzięki czemu staje się ona coraz bardziej użyteczna i popularna. Tym razem dodano do niej możliwość przechowywania biletów kolejowych.

Bilety kolejowe w aplikacji mObywatel

Według najnowszych danych z aplikacji mObywatel korzysta już około 2,6 mln osób. Aplikacja jest bardzo przydatna, bo pozwala nam przechowywać w niej cyfrowe wersje dekumentów takich jak dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny pojazdu. Możemy za jej pomocą sprawdzić, czy autobus, którym jedziemy ma aktualne przeglądy, a także informacje o samochodzie, który chcemy kupić.

Czytaj też: W Messengerze zapłacimy za pomocą BLIK-a

Niedawno też rząd zadbał o ujednolicenie usługi i większe bezpieczeństwo. Pokazując cyfrową wersję dowodu osobistego widzimy tylko podstawowe daje. Dopiero po przewinięciu w dół pokazują się bardziej wrażliwe informacje. Dodano także więcej informacji, które mogą być przydatne przy weryfikacji tożsamości.

Czytaj też: Tak prezentuje się iPhone SE 2021 na renderach

Niedługo do aplikacji mObywatel ma też trafić paszport covidowy, jednak teraz dodano funkcję, która idealnie sprawdzi się podczas zbliżającego się sezonu urlopowego. najnowsza wersja apki, którą znajdziemy w Google Play czy AppStore umożliwia przechowywanie biletów kolejowych kupowanych na stronie bilet.wielkopolskiebilety.pl czy też przez platformę BLIK. Jeśli zaś kupimy je na platformie Bilkom, to konieczne będzie wcześniejsze połączenie kont. Potem już będą one widoczne w mObywatelu.