Reklama
aplikuj.pl

PayPal pozwoli wypłacać krytpowaluty

bitcoin, wartość bitcoin, paypal

Po tym, jak w październiku 2020 roku PayPal wszedł na rynek kryptowalut umożliwiał swoim użytkownikom na kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie cyfrowych walut. Było jednak w tym wszystkim zasadnicze ale – nie można było ich przelewać na zewnętrzne portfele.

PayPal pracuje nad funkcją wypłaty kryptowaluty

Na platformie PayPay można kupować, sprzedawać i przechowywać cztery rodzaje kryptowalut:  Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin. Jednak wygodę korzystania z tych funkcjonalności psuł fakt, iż nie można było tych kryptowalut przenieść do zewnętrznego portfela. Takie powierzanie komuś innemu na zarządzanie cyfrową walutą zawsze wiązało się z ryzykiem, choć z drugiej strony posiadanie ich w portfelu też bywa ryzykowne ze względu na możliwość zgubienia klucza. Wówczas, zgodnie z powiedzeniem istniejącym w amerykańskiej społeczności kryptowalutowej – nie masz klucza, nie masz pieniędzy.

Czytaj też: Bilety kolejowe w aplikacji mObywatel

W tym wszystkim oczywiście PayPal nie wydaje się firmą, która może z dnia na dzień zniknąć zabierając wszystkie środki swoich klientów. Jednak wielu i tak niepokoiło się, że nie mogą w pełni zarządzać swoimi kryptowalutami. Według najnowszych informacji PayPal pracuje już nad naprawą tego błędu chcąc dać klientom możliwość swobodnego przelewania środków.

Chcemy, aby platfoma była jak najbardziej otwarta i chcemy dać naszym konsumentom wybór, coś, co pozwoli im płacić w dowolny sposób. Jeśli chcą przenieść swoje kryptowaluty do nas, aby używać ich w handlu, to my chcemy, aby mogli zabrać ze sobą krypto, które nabyli, i zabrać je do wybranego przez siebie miejsca docelowego

– powiedział wiceprezes ds. Kryptowalut w PayPal, Jose Fernandez da Ponte podczas niedawnej konferencji CoinDesk.

Czytaj też: Wyszukiwarka Google na komputerze przeczyta nam fragmenty tekstów?

Nie znamy jeszcze daty, kiedy ta funkcjonalność zawita na PayPala, ale można się spodziewać, że nastąpi to w najbliższym czasie.