Allegro Smart! – dostawa za pobraniem i weekendowa dostawa do paczkomatu

Allegro, Allegro Smart, promocja, koronawirus

Allegro wprowadza kolejne usprawnienia do swojej popularnej usługi smart. Tym razem będzie to możliwość wyboru dostawy za pobraniem, a także dostawy towarów w weekend.

Allegro Smart! z dostawą za pobraniem

Allegro Smart! to niezwykle popularna usługa, która użytkownikom Allegro pozwala realnie zaoszczędzić na kosztach dostawy. Zwłaszcza w obecnym czasie, gdy zakupy online stały się jeszcze popularniejsze niż dotychczas. Wystarczy, że zrobimy zakupy u jednego sprzedawcy na kwotę minimum 40 zł i wówczas dostawę mamy za darmo w ramach opłacanej usługi. Oczywiście dany sprzedawca musi oferować dostawę smart, ale to jest już dostępne u większości z nich.

Jest kilka warunków darmowej dostawy. Zakupy za minimum 40 zł obejmują odbiór przesyłki w punkcie, np. w paczkomacie, zaś powyżej 100 zł już możemy wybrać dostawę kurierem. Dodatkowo smart umożliwia darmowe zwroty i szybszą obsługę w ramach Programu Ochrony Kupujących.

Nowości, jakie Allegro wprowadzi do Smarta, to możliwość dostawy za pobraniem, czyli płatności dopiero przy odbiorze przesyłki. Zostanie to wprowadzone 2 listopada i pobranie będzie dostępne w trzech opcjach:

  • Kurier DPD pobranie
  • Pocztex Kurier 48 pobranie
  • Punkty Poczta pobranie

Minusem będzie konieczność dopłacenia do takiej dostawy 3,99zł, jest to opłata dodatkowa pomimo opłacanego Smarta. na początek jednak Allegro przygotowało promocję i dostawę za pobraniem będziemy mieli za darmo od 2 listopada 2020 roku do 28 lutego 2021 roku.

Czytaj też: Popłoch na Instagramie. Trzeba będzie oznaczać płatne posty

Czytaj też: Snapchat umożliwia dodawanie muzyki do snapów

Czytaj też: Zoom z nowymi funkcjami. Wśród nich pełne szyfrowanie połączeń

Przesyłki dostarczane w weekend

Kolejną nowością, która zacznie obowiązywać od 2 listopada będzie możliwość dostarczenia przesyłki w weekend. W sobotę paczki będą mogły trafić do punktów odbioru UPS i paczkomatów. I tu kluczowe jest słowo „mogły”, bo nawet jeśli sprzedawca wyśle paczkę w piątek, to nie oznacza, że w sobotę znajdziemy ją w paczkomacie.

W komunikacie wystosowanym przez Allegro możemy przeczytać:

Paczki z datą dostawy na poniedziałek, które sprzedający wyśle w piątek, mogą zostać dostarczone już w sobotę.

Za tę opcję nie będą pobierane dodatkowe opłaty.

2 listopada również wejdą w życie nowe zasady funkcjonowania Monet Allegro. Zlikwidowane zostanie opłata 0,20zł, którą Allegro pobiera za wymianę monet na kupony zniżkowe. Zostaną zlikwidowane limity związane ze zbieraniem monet w ramach Strefy projektanta wnętrz i Strefy fachowca. Również z 7 do 15 dni zostanie wydłużony okres zapowiedzi zmian w regulaminie programu monetowego,