Swoją nową kartę graficzną możecie pozostawić w spokoju i pozwolić jej działać, jak fabryka chciała, ale też możecie zadbać o jej podkręcenie. Jak? Przykładowo z chłodzeniem Alphacool Eiswolf 2 AIO.
Zabawa w modyfikowanie sprzętu kompterowego wydaje się czasem cięższa, niż jest w rzeczywistości. Przykładowo dogłębne wyczyszczenie radiatora i wentylatorów z wymianą pasty termoprzewodzącej w karcie za kilka tysięcy złotych brzmi groźnie, ale sprowadza się jedynie do odkręcenia kilku śrubek i odpięcia również kilku przewodów. Możecie więc być pewni, że po zadbaniu o 100% kompatybilność, nawet wymiana standardowego chłodzenia na blok wodny jest prosta w domowych warunkach.
Czytaj też: Zen 5, RDNA i nietypowy układ rdzeni w APU AMD Strix Point?
Nowe chłodzenia Alphacool Eiswolf 2 AIO
Nie wspominam o tym bez przyczyny, bo tak się składa, że firma Alphacool ujawniła swoje najnowsze chłodzenia Eiswolf 2 z myślą o referencyjnych kartach graficznych zarówno z obozu czerwonych, jak i zielonych. Mowa więc o modelach AMD Radeon RX 6800/6800XT/6900 oraz NVIDIA RTX 3080/3090, które można w łatwy sposób wyposażyć w dedykowane chłodzenie wodne.
Czytaj też: Szukacie kompaktowego zasilacza SFX? Spójrzcie na Toughpower SFX Gold
Chłodzenia Alphacool Eiswolf 2 AIO to nic innego, jak połączenie bloku wodnego kompatybilnego z określonymi modelami z rozbudowanym radiatorem. Ten w wyjątkowym dla firmy stylu buduje miedziany radiator Alphacool 360 mm NexXxoS ST30, z którego ciepło rozpraszają trzy wentylatory Alphacool Aurora Rise 120 mm.
Te wentylatory PWM obracają się w zakresie od 0 do 2500 RPM, zapewniając maksymalny przepływ powietrza rzędu 119,8 metrów sześciennych za godzinę. Można więc być pewnym, że rozgrzana ciecz znajdzie w chłodnicy wytchnienie od ciepła, zanim ponownie rozleje się po całym bloku, przejmując kolejną dawkę temperatury prosto z całej karty graficznej.
Czytaj też: Koniec kopania na GeForce RTX 3000? Szanse na tańsze karty graficzne
Właśnie tak – Alphacool Eiswolf 2 AIO zawiera też w sobie blok wodny Eisblock Aurora, który ogarnia wszystkie istotne komponenty karty graficznej na czele z GPU, sekcją zasilania i pamięciami VRAM. Co ciekawe, choć to chłodzenie AIO, które zostało wstępnie zmontowane i napełnione, wymagając tylko montażu na kompatybilnej karcie, to z pominięciem obudowy pompy DC-LT 2, każdy z jej elementów jest dostępny do zamówienia.
Za Alphacool Eiswolf 2 AIO przyjdzie Wam zapłacić 244,99 euro, a firma zapewnia, że na rynek zmierzają już powoli specjalne warianty na niereferencyjne karty.