Reklama

Alpine jako elektryczna marka Renaulta. Trzy modele zapowiedziane

Alpine jako elektryczna marka Renaulta, Alpine, elektryczna marka Renaulta, zmiany Alpine

Ta dekada będzie dla świata motoryzacji czasem wielkich zmian. Potwierdzają to kolejne przeszachowania, jako że Alpine to już elektryczna marka Renaulta.

Nowa elektryczna marka Renaulta

Renault zgodnie z plotkami, które towarzyszą nam od wielu miesięcy, postanowił przekształcić producenta samochodów sportowych Alpine w swoją własną elektryczną markę. Wszystko to w ramach ogłoszonego właśnie radykalnego planu strategicznego „Renaulution”, który ma na celu uczynić markę Alpine rentowną do połowy dekady.

Czytaj też: Elektryczny Renault 5 ujawniony. Klasyk powrócił w nowym wydaniu!
Czytaj teżRenault będzie miał swoje Ferrari? Ambitne plany szefa z marką Alpine
Czytaj też: Megane eVision, czyli jak będzie wyglądać elektryczna przyszłość Renault

Przy tej okazji Renault/Alpine ujawnił zwiastuny trzech modeli, celujących w różnych klientów. Jeden jest specjalnie „dla mnie”, sugerując miejski elektryczny samochód, drugi „dla nas”, jako elektryczny crossover, a trzeci jest już typowym sportowym cackiem „na weekend”.

Czytaj też: Renault Kangoo 2021. Co zgotowali nam Francuzi?
Czytaj też: Nadchodzi elektryczny SUV Renault. Mamy jego pierwszy zwiastun
Czytaj też: Renault Koleos – francuska wizja SUV’a

Co ciekawe, Alpine połączy siły z Lotusem, aby wspólnie opracować „sportowy samochód elektryczny nowej generacji”. Logika podpowiada, że ten jeden model będzie bazował na platformie innej niż CMF-B, czy CMF-EV. Niestety kwestia daty premiery elektrycznych samochodów Alpine pozostaje nieznana.