Zakupy zrobione na Amazonie będzie można odbierać w paczkomatach InPost

Amazon w Polsce

Paczkomaty to aktualnie jedna z najwygodniejszych i najpopularniejszych form dostarczania przesyłek. Dla klientów Amazona mamy dobrą wiadomość, bo paczki zamówione w serwisie odbiorą właśnie w paczkomacie.

Przesyłki z Amazona będą dostarczane do paczkomatów

Aktualnie paczkomatów wciąż przybywa. Najwięcej jest ich w dużych miastach,  ale pojawiają się również w tych mniejszych miejscowościach. Łącznie jest ich już ponad 10 tys. Do takiego wzrostu ich popularności przyczynił się program Allegro Smart, który pozwala na zamówienie paczki do paczkomatu za darmo, jeśli płaci się za przesyłkę więcej niż 40 zł. Do paczkomatu można zamówić również rzeczy nie tylko z Allegro, ale także z innych sklepów internetowych, więc tym bardziej możliwość zamawiania paczek z Amazona do paczkomatu jest dobrą wiadomością dla stałych klientów.

Czytaj też: Orlen zainwestuje we własne automaty paczkowe
Czytaj też: Obiektyw Google przetłumaczy tekst bez połączenia z siecią
Czytaj też: Bolt Green – im więcej zanieczyszczeń, tym tańszy przejazd

W ramach umowy InPost zobowiązał się do dostarczania przesyłek Amazona na terenie całej Polski za pomocą ich automatów i kurierów. Nie wiadomo jednak, czy InPost będzie ekskluzywnym dostawcą Amazona w Polsce czy jednym z wielu. Tego dowiemy się zapewne dopiero, gdy wystartuje oficjalny sklep Amazon w Polsce