Reklama
aplikuj.pl

Orlen zainwestuje we własne automaty paczkowe

Orlen, ceny paliw, koronawirus, obniżki cen

Okazuje się, że Orlen chce stać się konkurencją dla InPostu, bo w planach ma postawienie własnych automatów paczkowych. I to na większości swoich stacji.

Orlen postawi własne automaty paczkowe

Obecnie Paczkomaty InPostu znajdziemy w coraz większej ilości miejsc. Sporo ich stoi przy stacjach benzynowych w mieście, również przy tych należących do sieci Orlen. Okazuje się jednak, że firma ma zamiar konkurować w tej kwestii z InPostem stawiając własne automaty paczkowe. Poczta Polska już od jakiegoś czasu informuje o rozszerzeniu swojej sieci, a niedawno pojawiła się informacja również Alibaba chce w coś takiego zainwestować w naszym kraju. Wygląda więc na to, że będziemy mieli spore zamieszanie na rynku.

Czytaj też: Odkryj LEGO VIDIYO – nowy rodzaj zabawy od marki LEGO i Universal Music Group
Czytaj też: Chrome wyłączy powiadomienia na czas trwania wideokonferencji
Czytaj też: Do apki mObywatel dodamy zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19

W rozmowie z Rzezpospolitą prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek zdradził, że Orlen chce postawić w swoich punkach sprzedaży około 2 tysiące takich urządzeń:

W najbliższych tygodniach zaprezentujemy zupełnie nowe formaty detaliczne. W ten sposób będziemy mogli szerzej promować nasze marki i kultowe już produkty, jak kawa czy hot dog. W ciągu dwóch lat chcemy też postawić 2 tys. maszyn paczkowych. A poprzez wykorzystanie przewag logistycznych i mając obecnie łącznie ponad 3 tys. punktów sprzedaży w całej Polsce, rozwiniemy usługi kurierskie.

Automaty więc staną na dwóch trzecich placówek Orlenu. Ciekawe, czy koło paczkomatów czy zamiast nich?