Jutrzejszy dzień (7 lutego) ma być wielkim dniem dla fanów kart graficznych od AMD, którzy oczekują najwyższej wydajności. Tą ma im zapewnić model Radeon VII, ale z najnowszych przecieków wychodzi na to, że ten nie trafi do wielu klientów. 

Wszystko zaczęło się od informacji od pracownika sklepu brytyjskiego Overclockers, który stwierdził, że na premierę w magazynie znajdzie się tylko 76 egzemplarzy Radeona VII. To ma być z kolei połową całego nakładu, jaki trafi na rynek w Wielkiej Brytanii. To jednak nie koniec, bo zaraz później serwis Cowcotland poinformował, że do Hiszpanii i Francji trafi z kolei wyłącznie 20 sztuk.

Wprawdzie nie mamy pewności co do tego, czy w grę wchodzi nakład od AMD, czy każdego producenta niereferencyjnych wersji, ale nawet jeśli mowa o tym drugim przypadku, to i tak dostępność tych kart może okazać się zwyczajnym żartem.

Dowiedzieliśmy się też, że Radeon VII ma kosztować w Europie około 739 Euro i choć nie mamy informacji o dostępności w innych regionach, to wcześniejsze plotki wspominały o jedynie 5000 dostępnych modelach na całym świecie w dniu premiery.

Czytaj też: Na co stać kartę AMD Radeon VII?

Źródło: Videocardz

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej