WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD Fine Wine w akcji – Radeon 7970 miażdży GTX 680 w grze Doom

Doom dopiero co został wydany, ale już jest określany jednym z najlepszych FPS na rynku. Jest on także doceniany za znakomitą optymalizację.

Hardware Unboxed opublikowało film, w którym w grze testowane są grafiki AMD GCN 1., 2., i 3. generacji oraz architektura Nvidia Kepler i Maxwell. Karty mają już swój wiek, ale jest sporo graczy z ograniczonym budżetem, którzy nadal na nie się decydują.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Pojedynek dotyczy między innymi kart Radeon HD 7970 oraz GTX 680. Kiedyś grafiki były na równym poziomie, ale Doom pokazuje, że zrobiła się pomiędzy nimi przepaść.

Karta AMD w rozdzielczości Full HD jest o 124% szybsza od wspomnianej konkurencji i o 75% szybsza od GTX 780 Ti. Jest to dosłownie przepaść i taki wynik świetnie pokazuje, że karty AMD znacznie wolniej się starzeją od kart Nvidii.

Trochę mniejsza różnica jest w przypadku GTX 970 i R9 390. Ta druga karta jest wydajniejsza o 15%.  GTX 960 jest wolniejszy od R9 280X o 43%. Wiele osób zarzuci pewnie różnice związane z wykorzystaniem API Vulkan, gdzie AMD zawsze było wydajniejsze. Nigdy jednak różnice nie były aż takie spore.

Czytaj też: AMD sprzedaje 10x więcej płyt głównych niż Intel