Reklama

AMD zacznie podbijać kolejny segment? Kluczem ważne przejęcie

Wczoraj AMD zaprezentowało procesory Ryzen 5000, a dziś doszły nas słuchy, że spróbuje jeszcze bardziej zaszkodzić Intelowi. Jak?

AMD i rynek FPGA

Ponoć firma AMD planuje wejść na rynek układów FPGA poprzez wykupienie jednego z największych konkurentów Intela w tym segmencie, czyli firmę Xilinx.

The Wall Street Journal (via TechPowerUp) donosi, że AMD prowadzi już teraz „zaawansowane rozmowy” w celu przejęcia firmy z San Jose, która specjalizuje się w układach FPGA o dowolnych kształtach i rozmiarach. Wśród tych układów znajdziemy serię Virtex UltraScale, a więc nic innego, jak konkurencję dla Stratix 10 właśnie Intela.

Xilinx jest wyceniany na 26 miliardów dolarów, ale analitycy szacują, że przejęcie AMD będzie wymagać od firmy wyłożenia blisko 30 miliardów dolarów, co uczyni to jednym z największych przejęć technologicznych tego roku.

Czytaj też: Microsoft robi przeglądarkę na iOS, aby grać poprzez streaming
Czytaj też: realme Q2 będzie smartfonem ze skórzaną obudową
Czytaj też: Apple TV+ dalej za darmo. Firma rozszerza bezpłatny okres

Układy FPGA dołożyłyby kolejną cegiełkę do dążenia AMD do dominacji na rynku sprzętu komputerowego. Warto przypomnieć, że FPGA (Field-programmable gate array) to matryca bramkowa, która jest zintegrowanym układem zaprojektowanym tak, aby klient miał jak najprostszy dostęp do jego konfiguracji. 

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News