Rivian stworzył specjalne elektryczne dostawczaki dla Amazonu

Rivian AMazon elektryczny dostawczak

Pamiętam, jak wczoraj, kiedy to przed ponad rokiem informowaliśmy, że Amazon zamówił sto tysięcy elektrycznych samochodów dostawczych od Rivian. Teraz wreszcie firma ujawniła pierwsze rzeczywiście stworzone egzemplarze.

Elektryczne dostawczaki dla Amazonu

Dziś Amazon zaprezentował swój własnym, unikalny i jedyny w swoim rodzaju niestandardowy elektryczny samochód dostawczy, który został skrojony dokładnie z myślą o tej firmie i ma wyruszyć w drogę w 2022 roku. To cacko jest tym samym jednym z kroków Amazona do osiągnięcia całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2040 roku.

W ramach tej współpracy między producentem elektrycznych samochodów Rivan i Amazonem, powstaną aż trzy nowe samochody dostawcze, a tym widocznym na zdjęciach jest ten, który zapewne będzie wykorzystywany przez kurierów.

Ten model nadaje priorytet bezpieczeństwu i doświadczeniu kierowcy, co widać po dużej szybie przedniej, zapewniającej większą widoczność, a także zewnętrznym kamerom zapewniającym 360-stopniowy cyfrowy widok otoczenia, a także czujniki funkcji wspomagania ruchu drogowego i autostradowego.

Elektryczny dostawczak Amazonu został również skonstruowany tak, aby ułatwić manewrowanie podczas załadunku i rozładunku, musiał wręcz otrzymać zintegrowany system Alexa i kilka innych funkcji zorientowanych na bezpieczeństwo.

Czytaj też: Nie za tanio, nie za drogo, czyli elektryczna hulajnoga Bird Air
Czytaj też: Nie dziwi nas cena Reevo, bo to prawdziwy elektryczny rower przyszłości
Czytaj też: Rama tego roweru dosłownie napompuje Twoje koła

Poza tymi funkcjami Amazon nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących zasięgu, układu napędowego ani osiągów pojazdu. Mówi się jednak, że pierwsza partia 10000 elektrycznych ciężarówek wyruszy w drogę i będzie dostarczać towary na całym świecie do 2022 roku, a wszystkie 100000 z nich będą w akcji do 2030 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News