Reklama
aplikuj.pl

Oto nowe flagowe płyty MSI B550 dla Ryzenów. Seria MEG zalicza debiut

AMD MSI B550 MEG Unify X płyty główne

MSI ujawniło swoje najnowsze płyty główne dla procesorów Ryzen, które będą swoistymi flagowcami w jego ofercie z chipsetem B550. Oto seria MEG.

MSI B550 MEG Unify oraz MEG Unify-X

Seria płyt głównych Unify jest ewidentnie stonowana, bo w kwestii designu wystarczają jej tylko odcienie szarości w połączeniu z czernią. Ba, MSI chełpi się nawet tym, że pozbyło się niepotrzebnych diod RGB, stawiając na wyposażenie i szereg istotnych elementów, poprawiających nie tylko termiczne, ale także energetyczne rozwiązanie współpracujące z procesorami AMD Ryzen.

Czytaj też: Jak wypada AMD Ryzen 7 5800X w benchmarku CPU-Z?
Czytaj też: RTX 3070 ze znacznie większa podażą niż poprzednicy
Czytaj też: Nvidia szykuje mobilne karty RTX 3000

Producent chwali się jednocześnie, że to na MEG B550 UNIFY podkręcono procesor AMD Ryzen 5 3600XT do rekordowych 6155,35 MHz. Jest to nie lada osiągnięcie, które podkreśla jakość sekcji zasilania 14+2 z poziomem mocy rzędu 90 A (dla każdej)i dławikami Titanium III, co łączy podwójne zasilanie złącza i technologię Core Boost (via TechPowerUp).

Na pokładzie płyt MEG B550 Unify znajdą się cztery porty M.2 (trzy obsługujące rozwiązanie Lightning Gen 4) pod chłodzeniami M.2 Shield Frozr, rozbudowane chłodzenie sekcji zasilania z ciepłowodem i podkładkami termicznymi, jak również wbudowany moduł LAN 2,5 G oraz Wi-Fi 6 AX.

Czytaj też: Microsoft pracuje nad nowymi funkcjami na Windows 10
Czytaj też: Taktowanie Asus ROG Strix Radeon RX 6800 XT przekracza 2,5 GHz
Czytaj też: Obudowa USB na kompost. Co to za szalony pomysł?

Różnica między MSI B550 MEG Unify i MEG Unify-X sprowadza się do tego, że ta druga, droższa, posiada nie cztery, a dwa sloty na pamięć DDR4 dla jeszcze lepszego OC pamięci.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News