Reklama
aplikuj.pl

Microsoft pracuje nad nowymi funkcjami na Windows 10

Windows 10, aktualizacja Windows 10

Aktualizacja Windows 10 October 2020 Update została właśnie wypuszczona przez Microsoft. Potrzeba jednak czasu, zanim trafi do wszystkich. Tymczasem Microsoft nie spoczywa na laurach i już eksperymentuje z kolejnymi funkcjami, które wkrótce mogą trafić do użytkowników.

Kolejne nowości w Windows 10

Ledwo wypuszczona październikowa aktualizacja Windows 10, a na horyzoncie kolejne ulepszenia, nad którymi Microsoft już pracuje. Nowe funkcje i poprawki odnoszą się przede wszystkim do systemu operacyjnego i interfejsu użytkownika, który ma być zupełnie nowy i opierać się na sieci Web. Ma on pojawić się podczas konfigurowania bieżącego lub nowego urządzenia. Nowy interfejs będzie aplikacją internetową z funkcjami pobranymi z serwerów Microsofta, jednak do jej działania nie będzie potrzebne połączenie z Internetem.

Czytaj też: iPhone 12 przeszedł ekstremalny test wodoszczelności
Czytaj też: Microsoft Teams zapewni spokój podczas konferencji dzięki wyciszeniu dźwięków z tła
Czytaj też: Inteligentne głośniki – zbędny gadżet? Dane mówią co innego

Microsoft rozszerzy też w Windows 10 Fluent Design na inne obszary systemu operacyjnego. Choć jest on już dostępny zarówno w Windows 10 jak i w najnowszych wersjach aplikacji, to dość częstym problemem jest brak przeźroczystości. Rozszerzenie ma to naprawić. Potem Fluent Design ma zostać dodane do osi czasu systemu i ekranu przełączania aplikacji.

Kolejną opcją mamy odnaleźć na stronie konfiguracji domyślnych aplikacji, która w łatwy sposób umożliwi przełączenie się do domyślnych ustawień przeglądarki.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext.pl? Obserwuj nas w Google News