Chętni na małą dyskusję? Zapraszam do sekcji komentarzy, w której to możecie uzasadnić, dlaczego to AMD lub Intel jest lepszy na rynku procesorów. Jeśli jednak twierdzicie, że AMD przerośnie Intela w 2019 roku, to macie identyczne zdanie, jak analitycy.

Canalys, czyli globalna firma zajmująca się analityką rynku technologicznego twierdzi, że w segmencie procesorów szykuje się niemała rewolucja. Jak donosi serwis PCGamesN, tamtejsi analitycy twierdzą, że „AMD przerośnie Intela w 2019 roku”. Tak przynajmniej wynika z ich prezentacji, za pośrednictwem której radzą swoim klientom, aby planowali swoje ruchy w przyszłości z uwzględnieniem tego szczegółu. Oczywiście zdania co do czegoś takiego są (jak zwykle) niejednogłośne.

AMD przy 7nm będzie zmuszone polegać wyłącznie na TSMC

Nie od każdej grupy analityków słyszy się takie przewidywania i szczerze mówiąc, to całe przewidywanie przyszłości (nawet na podstawie danych i statystyk) w takim segmencie może równać się równie dobrze z przysłowiowym wróżeniem z fusów. Mówimy przecież o procesorach! Nikt (prócz głównych pracowników u AMD oraz Intela) nie wie, jakie strategie mają obie firmy. Skąd więc możemy mieć pewność, czy AMD podoła swoimi 7nm układami EPYC, Ryzen i Threadripper? Czy Intel nie wyciągnie nagle z rękawa jakiegoś asa?

Jednak jeśli popatrzymy na to pod kątem obecnej sytuacji obu firm, to AMD wydaje się na wygranej pozycji. Intel nie radzi sobie bowiem z 10nm procesem… a AMD zapowiedziało już dawno temu procesory Ryzen stworzone w procesie 7nm.

10nm od Intela poczeka przynajmniej do drugiej połowy 2019

Źródło: PCGamesN
Zdjęcia: PCGamesN, AMD

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej