WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

AMD publikuje najnowsze wyniki finansowe

AMD opublikowało własnie wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2020 roku. Firma odnotowała w tym czasie naprawdę spory wzrost.

Przychód za pierwszy kwartał 2020 roku wynosi 1,79 miliarda dolarów. Zysk netto to 177 milionów dolarów a dochód to 162 miliony dolarów. Zysk na akcję wyniósł 0,14 dolara. Te wyniki pokazują, jak bardzo AMD zaczyna doganiać Intela.

Czytaj też: AMD długo nie będzie wspierało pamięci DDR5

Przychody wzrosły bowiem o 40% rok do roku. Głównie wpływ na to miała branża komputerów oraz grafiki. Marża brutto wyniosła 46%, czyli o 5 punktów procentowych więcej niż rok temu. Tutaj największą zasługę mają procesory Ryzen i EPYC.

Zysk operacyjny wyniósł 262 miliony dolarów, co stanowi ogromny wzrost z 16 milionów dolarów rok temu. Co ciekawe, wszystkie statystyki spadły względem zeszłego kwartału. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa, która pewnie odbije się jeszcze na przyszłych wynikach. Niestety przez to każda firma cierpi i nic się z tym nie zrobi.

Warto jednak wiedzieć, że AMD cały czas ogromnie rośnie i w sprzedaży przegania już Intela. Nowe procesory czy karty graficzne pozwoliły AMD odbić się od dna co świetnie pokazują wyniki finansowe.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News