Reklama

AMD wymienia limitowany procesor Intela 8086K na Threadrippera 1950X

Niecodzienna propozycja, ale jakże kusząca...

Niestety wyłącznie na ograniczonej liczby szczęśliwców zamieszkałych na terenie USA. AMD rozpoczęło nietypową akcję, w ramach której wymienia procesory Intel Core i7-8086K na swoje 16-rdzeniowe Threadrippery 1950X.

Na oficjalnej stronie AMD czytamy:

Nasz konkurent wydał ostatnio limitowany procesor 8086K z okazji 40-lecia procesorów wykonanych w architekturze x86. Doceniamy rzeczy, jakie włożył w rozwijanie architektury x86 przez ostatnie 4 dekady. Jesteśmy jednak gotowi przejąć teraz tę inicjatywę. Dlatego dajemy czterdziestu głodnym wydajności entuzjastą w Stanach Zjednoczonych szansę na świętowanie kolejnych czterdziestu lat wydajnych obliczeń, wymieniając ich pamiątkowy układ za nasz procesor, który pozwala ci pracować, grać i tworzyć z przytupem.

Firma postanowiła więc poniekąd strollować Intela i wymierzyć mu typowo marketingowy cios. Wymiana Intel Core i7-8086K (który swoją drogą nie jest wcale taki szczególny) na 16-rdzeniową i 32-wątkową bestię jest naprawdę dobrą okazją, w ramach której otrzymujemy dwukrotnie droższy i z pewnością znacznie wydajniejszy procesor. Nic więc dziwnego, że akcja przewiduje jedynie czterdzieści takich wymian.

1950X

Nie jest to tylko fajna okazja, ale również całkiem śmieszna sytuacja, w której to AMD twierdzi, że przejmuje właśnie inicjatywę na rynku procesorów. Nic dziwnego… zważywszy na ostatni wywiad, w którym CEO Intela stwierdził, że AMD przejmie wkrótce znaczną część rynku serwerowego. Jeśli jesteście zainteresowani i mieszkacie aktualnie na terenie USA, to więcej szczegółów odnośnie wymiany znajdziecie tutaj.

Źródło: Guru3D