WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Mercedes-AMG A45 S i Audi RS4 w pojedynku na prostej

Mercedes-AMG A45 S i Audi RS4 w pojedynku na prostej

Wprawdzie niezbyt dobrze dobrane, ale duet zdecydowanie ciekawy do obejrzenia. Tym razem AMG A45 został sparowany z lekko stuningowanym Audi RS4.

Mercedes AMG A45 S jest tutaj fabrycznie niezmieniony, a jego czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem wytwarza 416 KM i 500 Nm. Te cyferki trafiają na wszystkie koła, jak to w przypadku RS4 Avant.

Występującemu tutaj modelowi RS4 Avant jest jednak bardzo blisko do jego fabrycznej konfiguracji. Przeżył on bowiem zabawę w warsztacie Milltek i zdobył jedynie nowy układ wydechowy turbo-back.

Ten zapewne nieco mocy odblokował, ale nie wiemy ile, choć w grę wchodzi wszystko ponad 450 KM i 600 Nm, jakie zapewnia temu modelowi 2,9-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem. Czy to jednak wystarczy? Pod kątem samej mocy, wygląda na to, że tak…

Czytaj też: Plotki o najwydajniejszym BMW M5 CS 2021

W pierwszym teście i automatycznym trybie startu wychodzi, że niespecjalnie, bo Mercedes zostawia Audi daleko z tyłu. Jednak to nic stracone – następne dwa pojedynki rozpoczynają się z trybem kontroli startu i po rozpędzeniu się. Co z nich wyniknie?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News