WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Publicystyka

Czy data premiery Cyberpunk 2077 to data premiery nowych konsol?

Sprawdźmy czy data premiery Cyberpunk 2077 może korelować jakoś z premierą PS5 i Xbox Series X. Może znamy datę wydania nowych konsol?

W ostatnim czasie świat growy obiegła informacja, po której wiele osób poczuło… różne emocje. Cyberpunk 2077 opóźniony! Nowa data premiery to 19 listopada 2020. Reakcje na Internecie były różne:

  • złość, bo ile można czekać na grę, którą ktoś zapowiedziało się siedem lat temu
  • ulga, bo do tego czasu spokojnie uporamy się z innymi AAA jak np. Ghost of Tsushima
  • niezrozumienie, no bo co! Przecież powiedzieli, że gra jest już ukończona
  • „i tak nie kupie bo tęcza to…” Ugh. Darujmy sobie te brednie.

W sieci pojawiło się jednak również sporo głosów na temat tego, że patrząc na datę premiery Cyberpunk 2077 – patrzymy na datę wydania konsol nowej generacji. Czy zatem PlayStation 5 oraz Xbox Series X zadebiutują 19 listopada? Cóż, może nie konkretne w tym terminie, ale niektóre przecieki na temat gier czy konsol rzeczywiście wspominały o listopadzie.

Weźmy takie Assassin’s Creed Valhalla. Produkcja Ubisoftu zadebiutuje na PlayStation 4 i Xbox One, ale powstaje również wersja na PlayStation 5 oraz Xbox Series X. To już jest potwierdzona informacja. Kiedy oficjalnie zadebiutuje ten tytuł? Według Ubisoftu – premiera gry powinna nastąpić w czwartym kwartale 2020 roku. Pasuje zatem końcówka roku, ale termin „czwarty kwartał” jest dość szeroki. Czy coś pozwala nam uściślić datę premiery?

Czytaj też: ETC, bo Blizzard gra nie tylko na naszych nerwach

Książki z serii Assassin’s Creed zawsze towarzyszą premierze nowej odsłony serii gier. Nie inaczej będzie i tym razem. Fani książkowych wersji wydarzeń z gry będą mieli okazję sięgnąć po nowy tytuł. Niemiecki Amazon już jakiś czas temu zamieścił ofertę sprzedaży nowej książki z serii Assassin’s Creed. Co ciekawe – podano wtedy datę premiery, która wyznaczona została na 17 listopada 2020. Dwa dni przed premierą Cyberpunk 2077, który potencjalnie może wskazywać na datę wydania nowych konsol, dokładnie tak samo jak nowy Assassin’s Creed.

Czytaj też: No i nie wiem, którą konsolę wybrać…

Czy coś jeszcze w sprawie konsol nowych generacji wskazuje na listopad 2020? Jakiś czas temu na stronach należących do Microsoftu, została zmieniona data premiery konsoli Xbox Series X. Zamiast „Świąt 2020” zobaczyliśmy „Święto Dziękczynienia 2020”. Amerykańskie święto obchodzone jest 26 listopada. Znów mamy zatem przedostatni miesiąc 2020 roku. MS poinformował wtedy, że data premiery konsoli pojawiła się wtedy przez przypadek i znów widnieje informacja o Świętach 2020. Czyżby się ktoś pośpieszył z informacją?

Premiera Xbox Series X w Święto Dziękczynienia?

Szanse zatem na to, że PlayStation 5 oraz Xbox Series X pojawią się pod koniec listopada 2020 jakieś są. Pamiętajcie jednak, że deweloperzy gier czy producenci konsol nie raz zmieniali swoje plany, więc być może i tym razem nastąpi jakaś zmiana

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News