Pokaz terenowych możliwości Mercedesa AMG G63, Lexusa LX i VW Touareg

AMG G63, Lexus LX, VW Touareg, G63 w terenie, pokaz G63 teren,

Chociaż teraz SUVy częściej kupuje się z myślą o drogach, a nie o terenie, to nie możemy zapominać, jakie jest ich prawdziwe przeznaczenie. Tym razem podrzucamy Wam seans z trzema cackami w roli głównej.

Jak zauważa Motor1, Mercedes-AMG G63 jest jednym z najbardziej imponujących SUVów, jakie kiedykolwiek stworzono. Modele przedstawione w filmie pochodzą z G-Wagon poprzedniej generacji, a więc sprzed odświeżenia na 2018 rok modelowy.

Ten masywny samochód terenowy rozpoczął życie jako pojazd wojskowy, który powoli przeszedł na drogę, stając się w końcu symbolem statusu, którym cieszą się najbogatsze gwiazdy telewizji na świecie.

Te wersje G63 są napędzane 5,5-litrowymi silnikami V8 o mocy 563 koni mechanicznych, które trzymają w ryzach 6-tłokowe hamulce Brembo. Dodanie trzech mechanizmów różnicowych zapewnia im z kolei imponującą przyczepność i wydajność w terenie, co po prostu widać.

https://www.youtube.com/watch?v=VO-CKdKuLns

Czytaj też: Co powiecie na działające supersamochody z kartonu?

Nie tylko podczas jazdy na zaśnieżonym terenie, ale też podczas pojedynku holowania czy to z Lexusem, czy Volkswagenem. Wtedy umiejętności G63 widać jak na dłoni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News