Android 12 ułatwi nam życie, bo z linku do aplikacji przejdziemy bez utrudnień

Android 12 ułatwi nam życie, bo z linku do aplikacji przejdziemy bez utrudnień
Nowe logo

Android 11 debiutował całkiem niedawno, a już na horyzoncie świta nam Android 12, o którym z dnia na dzień wiemy coraz więcej. Tym razem dowiedzieliśmy się, że kolejna wersja systemu ułatwi nam przechodzenie z linków do aplikacji.

Android 12 z kolejnym udogodnieniem

Wraz z upływem czasu poznajemy kolejne funkcje i ulepszenia, jakie ma przynieść nowa wersja systemu operacyjnego od Google. Jakiś czas temu pisaliśmy Wam, że według doniesień Android 12 będzie posiadał automatycznego tłumacza, który zmieni nam język w interfejsie aplikacji, by można było korzystać z niej bez przeszkód. Tym razem też mamy informacje o kolejnej, bardzo przydatnej funkcji.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 2 z odpornością na pył i wodę

Nowością będą Verified links, czyli zweryfikowane odnośniki. Co one zmienią? Nowy Android pozwoli nam przypisać do aplikacji wybrane linki, które od tej pory będą uruchamiać się automatycznie w danej aplikacji. Nie trzeba będzie więc za każdym razem wybierać odpowiedniego programu, w którym mają one zostać otwarte. Przykład – znajdujemy na Facebooku recenzję świetnej rzeczy z AliExpress i chcemy sprawdzić cenę, albo zwyczajnie kupić ten przedmiot dla siebie. Klikamy w odnośnik i dostajemy zapytanie o to, w jakim programie go otworzyć lub jeśli kiedyś wybraliśmy, że „zawsze w przeglądarce” to strona właśnie tam się otworzy. W takim przypadku znów trzeba klikać, by w końcu zobaczyć przedmiot w aplikacji.

Dzięki Androidowi 12 już nie będzie tego problemu. Wcześniej dodamy stronę do zweryfikowanych odnośników i będziemy pewni, że link otworzy nam się właśnie w aplikacji.

Czytaj też: Jakie nowości wprowadza Microsoft Edge 90?

Oczywiście, jeśli jednak będziecie chcieli otworzyć link w przeglądarce, to po prostu trzeba będzie wyłączyć funkcję w ustawieniach aplikacji. Ja uważam, że to całkiem przydatna nowość, z której wiele osób się ucieszy. Niestety, gdyby całkowicie nie odpowiadała Wam ta nowość, będziecie musieli spędzić sporo czasu, by pozmieniać ustawienia aplikacji, bo domyślnie Verified links będą automatyczne.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Obserwuj nas w Google News