Reklama
aplikuj.pl

Android 12 ułatwi nam życie, bo z linku do aplikacji przejdziemy bez utrudnień

Nowe logo

Android 11 debiutował całkiem niedawno, a już na horyzoncie świta nam Android 12, o którym z dnia na dzień wiemy coraz więcej. Tym razem dowiedzieliśmy się, że kolejna wersja systemu ułatwi nam przechodzenie z linków do aplikacji.

Android 12 z kolejnym udogodnieniem

Wraz z upływem czasu poznajemy kolejne funkcje i ulepszenia, jakie ma przynieść nowa wersja systemu operacyjnego od Google. Jakiś czas temu pisaliśmy Wam, że według doniesień Android 12 będzie posiadał automatycznego tłumacza, który zmieni nam język w interfejsie aplikacji, by można było korzystać z niej bez przeszkód. Tym razem też mamy informacje o kolejnej, bardzo przydatnej funkcji.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 2 z odpornością na pył i wodę

Nowością będą Verified links, czyli zweryfikowane odnośniki. Co one zmienią? Nowy Android pozwoli nam przypisać do aplikacji wybrane linki, które od tej pory będą uruchamiać się automatycznie w danej aplikacji. Nie trzeba będzie więc za każdym razem wybierać odpowiedniego programu, w którym mają one zostać otwarte. Przykład – znajdujemy na Facebooku recenzję świetnej rzeczy z AliExpress i chcemy sprawdzić cenę, albo zwyczajnie kupić ten przedmiot dla siebie. Klikamy w odnośnik i dostajemy zapytanie o to, w jakim programie go otworzyć lub jeśli kiedyś wybraliśmy, że „zawsze w przeglądarce” to strona właśnie tam się otworzy. W takim przypadku znów trzeba klikać, by w końcu zobaczyć przedmiot w aplikacji.

Dzięki Androidowi 12 już nie będzie tego problemu. Wcześniej dodamy stronę do zweryfikowanych odnośników i będziemy pewni, że link otworzy nam się właśnie w aplikacji.

Czytaj też: Jakie nowości wprowadza Microsoft Edge 90?

Oczywiście, jeśli jednak będziecie chcieli otworzyć link w przeglądarce, to po prostu trzeba będzie wyłączyć funkcję w ustawieniach aplikacji. Ja uważam, że to całkiem przydatna nowość, z której wiele osób się ucieszy. Niestety, gdyby całkowicie nie odpowiadała Wam ta nowość, będziecie musieli spędzić sporo czasu, by pozmieniać ustawienia aplikacji, bo domyślnie Verified links będą automatyczne.