Android Auto oficjalnie zadebiutuje w Polsce

Android Auto oficjalnie zadebiutuje w Polsce

Android Auto nie jest żadną nowością dla polskich kierowców, jednak do tej pory nie było oficjalnej wersji dla naszego kraju. Jednak już wkrótce się to zmieni.

Android Auto oficjalnie w Polsce

Wielu kierowców w Polsce korzysta już z aplikacji Android Auto. To bardzo przydatna aplikacja dedykowana kierowcom i użytkownikom Androida 5.0 i nowszego. Pozwala nam na połączenie z systemem infotainment w samochodzie. Dzięki niej możemy na ekranie w samochodzie z Android Auto wyświetlić Mapy Google, Spotify, korzystać z połączeń głosowych a nawet wyświetlać wiadomości. Oczywiście z Android Autom można również korzystać na ekranie smartfona obsługując go także głosowo.

Czytaj też: Kolejne nowości w Mapach Google – przejścia dla pieszych, numery budynków i nie tylko
Czytaj też:
Allegro specjalnie oznaczy oferty z dostawą przed świętami
Czytaj też:
Słaby internet wkrótce nie będzie problemem podczas rozmów na Microsoft Teams

Do tej pory apka w Polsce niby była dostępna, jednak nieoficjalnie, a Google formalnie nie udziało dla Android Auto wsparcia na naszym rynku. Trzeba było tez trochę pokombinować, by ją zainstalować na smartfonie. Niedługo się to zmieni i Android Auto oficjalnie trafi do Google Play, a co za tym idzie kierowcy będą mogli bezproblemowo ją zainstalować. Na razie jednak nie znamy jeszcze dokładnej daty oficjalnej polskiej premiery.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News