Reklama
aplikuj.pl

Kolejne nowości w Mapach Google – przejścia dla pieszych, numery budynków i nie tylko

Google wprowadza kolejne ulepszenia do swoich Map, tym razem mają to być numery budynków, a także przejścia dla pieszych, choć to jeszcze nie koniec nowości.

Mapy Google dostają coraz więcej funkcji

W ostatnich miesiącach Mapy Google otrzymały sporo przydatnych funkcji, głównie ułatwiających życie podczas pandemii. Wczoraj pisaliśmy Wam o rozszerzeniu w postaci „kanału społeczności”, a dzisiaj przyszedł czas na kolejne informacje o nowych funkcjach. Zauważone zostały one przez portal Android Police w najnowszym wydaniu wersji beta Map Google, choć niektóre z nich można zauważyć już w stabilnej wersji apki.

Najciekawszymi nowościami są numery budynków, które zobaczymy na mapach. Dzięki temu jeszcze łatwiej trafimy w miejsce docelowe. U mnie ta opcja już się pojawiła, więc zmiana chyba była po stronie serwera.

Następną wartą uwagi nowością są zaznaczone na mapie przejścia dla pieszych. Te obecnie można wypatrzyć jedynie w Nowym Jorku i zapewne w kilku innych większych miastach USA, choć można liczyć, że z czasem trafią też i do Polski. Z racji, że niektórzy dociekliwi już mogą je znaleźć to również raczej jest zmiana leżąca po stronie serwera.

Czytaj też: Szybsze i wygodniejsze zakupy dzięki aplikacji Rossman GO
Czytaj też: Aplikacja mobilna InPostu pozwoli na nadawanie przesyłek bez drukowana etykiet
Czytaj też:
Nowości w Huawei AppGallery – aplikacja Librus i InPostu zintegrowane z HMS

Zaś ta funkcja już jest jedynie w wersji beta i dostępna jest tylko w nielicznych miastach w USA. Pozwala ona sprawdzenie ile kosztować nas będzie przejazd różnymi środkami transportu w tym np. Uberem. Ale tutaj nie ma się jeszcze co cieszyć, bo ta opcja jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc ciężko nawet szacować kiedy może trafić do Polski.