WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kolejne nowości w Mapach Google – przejścia dla pieszych, numery budynków i nie tylko

Kolejne nowości w Mapach Google – przejścia dla pieszych, numery budynków i nie tylko

Google wprowadza kolejne ulepszenia do swoich Map, tym razem mają to być numery budynków, a także przejścia dla pieszych, choć to jeszcze nie koniec nowości.

Mapy Google dostają coraz więcej funkcji

W ostatnich miesiącach Mapy Google otrzymały sporo przydatnych funkcji, głównie ułatwiających życie podczas pandemii. Wczoraj pisaliśmy Wam o rozszerzeniu w postaci „kanału społeczności”, a dzisiaj przyszedł czas na kolejne informacje o nowych funkcjach. Zauważone zostały one przez portal Android Police w najnowszym wydaniu wersji beta Map Google, choć niektóre z nich można zauważyć już w stabilnej wersji apki.

Najciekawszymi nowościami są numery budynków, które zobaczymy na mapach. Dzięki temu jeszcze łatwiej trafimy w miejsce docelowe. U mnie ta opcja już się pojawiła, więc zmiana chyba była po stronie serwera.

Następną wartą uwagi nowością są zaznaczone na mapie przejścia dla pieszych. Te obecnie można wypatrzyć jedynie w Nowym Jorku i zapewne w kilku innych większych miastach USA, choć można liczyć, że z czasem trafią też i do Polski. Z racji, że niektórzy dociekliwi już mogą je znaleźć to również raczej jest zmiana leżąca po stronie serwera.

Czytaj też: Szybsze i wygodniejsze zakupy dzięki aplikacji Rossman GO
Czytaj też: Aplikacja mobilna InPostu pozwoli na nadawanie przesyłek bez drukowana etykiet
Czytaj też:
Nowości w Huawei AppGallery – aplikacja Librus i InPostu zintegrowane z HMS

Zaś ta funkcja już jest jedynie w wersji beta i dostępna jest tylko w nielicznych miastach w USA. Pozwala ona sprawdzenie ile kosztować nas będzie przejazd różnymi środkami transportu w tym np. Uberem. Ale tutaj nie ma się jeszcze co cieszyć, bo ta opcja jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc ciężko nawet szacować kiedy może trafić do Polski.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News