Reklama

Anteny Redmi K40 GE. Ten smartfon zachwyci nawet łącznością

Anteny Redmi K40 GE, Redmi K40 GE, zwiastun Redmi K40 GE,

W ciągu ostatnich dni dowiedzieliśmy się sporo na temat Redmi K40, a dzięki kolejnemu oficjalnemu zwiastunowi, wiemy jeszcze więcej. Tak dużo, że nawet anteny Redmi K40 GE nie są już tajemnicą.

Jakie będą anteny Redmi K40 GE?

Najnowszy oficjalny materiał na temat smartfonu ujawnił nam, że Redmi K40 GE będzie wyposażony w niezależny zestaw anten do gier tuż obok zestawu anten łączących się z domowym WiFi. Dzięki temu model zapewni niższe opóźnienia i większą stabilność sieci, co jest niezbędne podczas grania.

Czytaj też: Premiera Redmi K40GE już za rogiem. Sprawdźcie co już wiemy

W najświeższym zwiastunie pokazano, że Redmi K40 GE będzie miał wyjątkowy zestaw anten. Poza tą wspomnianą anteną gamingową będzie posiadać oczywiście tradycyjne połączenie, czyli antenę do łączności z siecią komórkową, dwie konwencjonalne anteny WiFi i antenę do nawigacji. Mowa więc łącznie aż o dwunastu antenach. Ich ułożenie wygląda tak, że konwencjonalne pionowe anteny znajdą się po obu stronach, a te do sieci komórkowej i WiFi w dolnej części smartfonu.

Czytaj też: Bateria Huawei Mate 50 Pro imponuje wedle najnowszego przecieku

Jak mogliśmy zobaczyć z teaserów, urządzenie posiada podwójne głośniki stereo znajdujące się w dolnej i górnej części smartfonu i wejście karty SIM umieszczone w jego dolnej części. Dowiedzieliśmy się również, że niestety Redmi K40 nie będzie posiadać wejścia jack 3,5 mm.

Redmi K40 Gaming Edition – co już wiemy

Nowy smartfon ma być częścią rodziny Redmi K40 i będzie napędzany chipsetem Dimensity 1200, który ponoć zapewnia najlepszą wydajność w całej tej serii. Zasilać go ma bateria o pojemności 5000 mAh, wspierająca szybkie ładowanie mocą 67 W.  Dodatkowo z wcześniejszych przecieków wiemy, że ten gamingowy smartfon będzie posiadać przyciski przeznaczone do gier na boku, a w owalnej wyspie aparatów na tyle mają znaleźć się dwa obiektywy z podświetleniem LED po bokach, między którymi znajdzie się trzeci.

Z tych najnowszych informacji dowiedzieliśmy się, że K40 GE ma posiadać ekran OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Na dodatek, wyświetlacz będzie 10-, a nie tą tradycyjną 8-bitową jednostką, co oznacza, że zaszczycać nas będzie grafiką zbudowaną z 1,067 miliarda kolorów, a nie jedynie 16 milionami, jak to zwykle bywa, co podkreśla wsparcie zakresu kolorystycznego DCI-P3.

Czytaj też: Wiemy co napędzi Redmi K40 Gaming Edition i jest to nielada układ

To jednak nie koniec wspaniałości tego wyświetlacza, ponieważ jego jasność będzie dostosowywać się aż na 8192 poziomach, co pozwoli automatycznemu systemowi ustawiania jasności na rozwinięcie skrzydeł. To, że będzie ona wysoka na najwyższych poziomach potwierdza certyfikat HDR10+.

Premiera Redmi K40 odbędzie się za dwa dni, czyli 27 kwietnia o godzinie 19.30. Według producenta smartfon ma posiadać konkurencyjną cenę- jaka naprawdę będzie, okaże się już niebawem.