Reklama

Ludzie dalej korzystają z AnTuTu, więc Google chce żeby przestali

benchmark AnTuTu

Benchmark AnTuTu kilka miesięcy temu zniknął z Google Play. Ale nadal można go pobrać ze strony producenta. Google mocno się ten fakt nie podoba i stara się zrobić wszystko, aby odwieźć użytkowników od korzystania z aplikacji.

AnTuTu zniknął z Google Play

Popularny benchmark został usunięty ze sklepu w marcu tego roku. Głównym powodem było niejasne wykorzystywanie danych użytkowników i inwazyjne wyświetlanie reklam w programach firmy Cheetah Mobile. Jej prezes stoi też za AnTuTu, a dopełnieniem całości jest fakt, że jest to chińska firma. Więc z oczywistych powodów amerykański Google wyciął ze swojego sklepu wszystkie powiązane aplikacje.

AnTuTu dalej jest jednak w powszechnym użyciu. Wystarczy wejść na stronę producenta i… pobrać program.

Czytaj też: Popularny benchmark znika z Google Play

Nie ma takiego pobierania!

Google nie chce, aby użytkownicy Androida korzystali z AnTuTu, wiec za wszelką cenę próbuje ich zniechęcić. Korzystając z przeglądarki Google Chrome, wciskając guzik pobierania na stronie internetowej benchmarku pojawia się czerwony komunikat z informacją o próbie otwarcia strony ze szkodliwą aplikacją.

A to nie koniec, bo przy próbie instalacji benchmarku w wersji wersji 8.3.5 i 8.3.9 aplikacja Play Protect poinformuje nas o zablokowaniu szkodliwej aplikacji.

Ciekawostką jest fakt, że ostrzeżenia zobaczymy tylko na smartfonach z usługami Google’a. W Huaweiach P40, nawet jeśli pobieramy AnTuTu za pomocą Chrome’a, żadne komunikaty nie są wyświetlane.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News