Reklama
aplikuj.pl

IQOS produktem tytoniowym o zmodyfikowanym ryzyku

iqos fda, usa iqos

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) uznała, że podgrzewanie tytoniu w IQOS znacznie słabiej naraża użytkowników na działanie szkodliwych substancji. Jest to spory sukces firmy, która o taką opinię wnioskowała  od 4 lat podczas oceny procesu badań na podgrzewaczami tyotniu IQOS.

FDA przyznała więc IQOSowi status produktu  o zmodyfikowanym ryzyku. Jest to pierwsze i jedyne urządzenie alternatywne dla papierosów na świecie, które może pochwalić się takim statusem.

Czytaj też: Wiemy, kiedy powstały planety Drogi Mlecznej, które mogą zawierać życie

Agencja dopuściła też możliwość informowania pełnoletnich palaczy w USA o różnicy w stosunku do papierosów. IQOS został wręcz uznany produktem właściwym dla promocji zdrowia publicznego.

André Calantzopoulos, CEO w Philip Morris International, mówi:

Decyzja FDA jest historycznym kamieniem milowym w obszarze zdrowia publicznego. Dziesiątki milionów amerykańskich mężczyzn i kobiet, którzy palą dzisiaj papierosy, rzucą palenie. Wielu jednak nie zdoła tego zrobić. Decyzja FDA pozwala poinformować takich pełnoletnich palaczy, że przejście na system IQOS jest dla nich lepszym wyborem, niż dalsze palenie. FDA podaje też, że dostępne dowody naukowy jasno wskazują, że IQOS przynosi korzyści w skali całej populacji. Dotyczy to osób palących jak i tych, które nie używają wyrobów tytoniowych.

Mitch Zeller, JD, dyrektor Centrum ds. Wyrobów Tytoniowych FDA, dodaje:

Dane przedstawione przez firmę pokazują, że wprowadzenie do obrotu tych konkretnych produktów [IQOS] z autoryzowanymi informacjami, może pomóc uzależnionym dorosłym palaczom w odejściu od papierosów i w ograniczeniu ich narażenia na substancje szkodliwe, ale tylko wtedy, kiedy całkowicie zrezygnują oni z papierosów na rzecz tych produktów. FDA będzie ściśle monitorować sposób, w jaki konsumenci korzystają z IQOS. Ważne jest, aby pamiętać, że te produkty nie są bezpieczne, dlatego zwłaszcza osoby niepełnoletnie, które obecnie nie używają wyrobów tytoniowych, nie powinni zaczynać korzystać ani z tych produktów, ani z żadnego innego wyrobu tytoniowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News