Reklama
aplikuj.pl

Aparat Xiaomi działający jak ludzkie oko. Wygląda jak rewolucja?

Podczas premiery 29 marca zobaczymy powrót serii Mi Mix. Nie byle jaki, bo nowy aparat Xiaomi ma imitować działanie ludzkiego oka. To może być przełom w mobilnej fotografii.

Aparat Xiaomi zaoferuje bioniczną fotografię

W sieci pojawił się nowy film zapowiadający premierę Xiaomi, która odbędzie się 29 marca. Na materiale widzimy płynną soczewkę, która ma zapewnić bioniczną fotografię. Jeśli wierzyć animacji, soczewka będzie w stanie zmienić swój kształt, co ma imitować działanie ludzkiego oka. Takie działanie ma pozwolić na łatwiejsze ustawianie ostrości w zależności od odległości od fotografowanych elementów.

Czytaj też: Motorola moto g100 oraz moto g50 – uzupełnienie nowej serii

Co może nam dać taka konstrukcja? Raczej nie mamy co liczyć na to, że taki zabieg pozwoli na zmianę ogniskowej w trakcie fotografowania. Można by dzięki temu zminimalizować liczbę obiektywów, ale przy tak małej przestrzeni byłaby to zdecydowanie próba naginania fizyki. Co raczej nie ma prawa się udać. Zdecydowanie bardziej prawdopodobne wydaje się, że nowa soczewka pozwoli na minimalizację zniekształceń obrazu podczas fotografowania w bardzo szerokim kącie.

Xiaomi Mi Mix to zawsze była kopalnia nowości

Jeśli wszystkie doniesienia się potwierdzą, 29 marca zobaczymy nie tylko smartfon z nowym aparatem, ale składany smartfon z nowym aparatem – Xiaomi Mi Mix Fold.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy seria Mi Mix wprowadzi na rynek coś zupełnie nowego. W końcu pierwszy Xiaomi Mi Mix oferował pierwszy, prawie bezramkowy ekran. Do tego nie miał głośnika rozmów, a dźwięk był przekazywany przez powierzchnię ekranu. Co niezmiennie uważam za najlepsze rozwiązania do prowadzenia rozmów. Warto też wspomnieć o sliderze Mi Mix 3, któy miał rozsuwaną obudowę, co ukazywało moduł aparatu.