Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi Mi Mix Fold zadebiutuje razem z Mi 11 Ultra?

W przyszłym tygodniu Xiaomi zaprezentuje nowe smartfony. Wiemy, że wśród nich znajdzie się Mi 11 Ultra oraz Pro. Miał być dodatkowo tablet, ale zamiast tego możemy zobaczyć składnego Xiaomi Mi Mix Fold.

Premiera Xiaomi 29 marca

Już 29 marca odbędzie się oficjalna premiera smartfonów Xiaomi Mi 11 Pro oraz Ultra. Przyznam, że nie do końca nakręcam się na to wydarzenie. Jak na razie chińscy producenci raczej nie zamierzają zmieniać polityki sprzedawania najmocniejszych smartfonów wyłącznie na rynku chińskim. Póki Mi 11 Ultra nie trafi do Europy, pozostanie tylko ciekawostką.

Czytaj też: Xiaomi Mi 11 Ultra dostanie potężny aparat Samsunga

Xiaomi Mi Mix Fold zamiast Mi Pada 5

Podczas wydarzenia mieliśmy zobaczyć nowy tablet Mi Pad 5. Wygląda na to, że tabletu nie będzie, ale podczas premiery ma pojawić się coś z ekranem wcale nie mniejszym niż tablet. Mowa o składanym Xiaomi Mi Mix Fold.

Raczej nie będzie to rewolucja, a raczej kolejna wariacja na temat znanych nam konstrukcji. Mowa o czymś na kształt Samsunga Galaxy Z Fold2 oraz Huawei Mate X2. Co potwierdzają ostatnie zdjęcia smartfonu.

Specyfikacja Xiaomi Mi Mix Fold ma bazować na serii Mi 11. Możemy liczyć na Snadpragona 888 oraz szybką pamięć – RAM LPDDR5 oraz UFS 3.1. Do tego potwierdzone już zostało szybkie ładowanie o nietypowej mocy 67,1 W. Główny ekran Xiaomi Mi Mix Fold ma mieć przekątną 8,03 cala.

Czytaj też: Recenzja Huawei Mate X2 w 24 godziny? Podjąłem wyzwanie

Propozycja Xiaomi może wydawać się nudna, ale wbrew pozorom to dobra informacja. Taka konstrukcja oznacza, że to będzie finalny produkt, który powinien trafić do regularnej sprzedaży. Ile można chwalić się samymi prototypami?