WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kolejny elektryczny pickup do kolekcji, czyli Alaska od Fisker

Kolejny elektryczny pickup do kolekcji, czyli Alaska od Fisker

Właściciel firmy Fisker, niejaki Henrik, zaszalał na swoim Twitterze ze zdjęciem, które zostało szybko usunięte. Czy to tani chwyt marketingowy? Nie wiemy, ale wiemy, że na zdjęciu była Alaska.

Jest to nic innego, jak kolejny, zaraz obok Cybertrucka, Badgera, R1T Riviana, czy elektrycznego F-150 pickup z napędem elektrycznym. Sam Henrik wydawał się z kolei podekscytowany tym ujawnieniem, pisząc we wpisie „Odbiór elektryczny!”. Sam wpis został usunięty, a wcześniej ponoć przypadkowo opublikowany.

Według rzecznika firmy:

Nie możemy potwierdzić modelu lub nazwy pojazdu, który mógł być widziany w tweecie. Możemy jednak potwierdzić, że Fisker Inc. faktycznie pracuje na modułowej platformie pojazdów elektrycznych, która może stanowić podstawę dla kilku różnych niedrogich modeli EV w przyszłości.

Chociaż nie mamy wiele zdjęć i informacji, to Fisker Alaska wygląda gustownie, jak na elektrycznego pickupa przystało. Ma absurdalnie szeroką sylwetkę, wąskie poziome światła LED i albo kontrastujący czerwony dach albo jedno z największych świateł hamowania w historii. Zdjęcie via Insideevs.

Alaska, Fisker Alaska, elektryczny pickup, pickup Alaska