WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Limitowane wydanie BMW M2 Competition zalicza spotkanie ze sztuką

Niektóre samochody są fenomenalne. Inne wyjątkowe, a jeszcze inne łączą obie te cechy w jedno i tak właśnie powstają projekty pokroju BMW M2 Competition by FUTURA 2000.

Samochody artystyczne BMW są pewną tradycją firmy i powstają już od 1975 roku, czyli roku, kiedy kultowy 3.0 CSL otrzymał barwne wykończenie od Alexandra Caldera z okazji debiutu wyścigowego na 24-godzinnym wyścigu w Le Mans.

Podobnie sprawa ma się z FUTURA 2000, co nie jest nazwą limitowanego modelu, a pseudonimem artysty (Leonarda Hiltona McGurra), który połączył siły z BMW, aby stworzyć trzy unikalne wersje sportowego coupe. Każde z nich jest malowane ręcznie i posiada kilka drobnych zmian wewnątrz.

Zwyczajnych konsumentów powinny jednak zainteresować nieco mniej skomplikowane i nie tak unikalne modele. W ramach współpracy artysta postarał się też o specjalną edycję 500 modeli sygnowanych jego pseudonimem na progach bocznych wraz z numerem konkretnego nadwozia.

W tych wydaniach BMW M2 Competition jeżdżą na 19-calowych felgach w kolorze Jet Black, a każdy ich przedni i tylny fartuch oraz boczne progi są ozdobione ręcznie malowanymi powierzchniami. Ozdobne listy wewnątrz zostały wymienione na te unikalne autorstwa FUTURA 2000, a dwukolorowe fotele skórzane Dakota M dostały kontrastowe szwy. Samochody mają również sportową kierownicę owiniętą Alcantarą.