Aplikacja Czysta Polska pozwoli sprawdzić jakość powietrza

Aplikacja Czysta Polska, Solorz, aplikacja

Stowarzyszenie Program Czysta Polska przy współpracy z siecią Plus udostępniło aplikację Czysta Polska. Ten prosty w obsłudze program pozwala sprawdzić jakość powietrza w naszej lokalizacji.

Aplikacja Czysta Polska – jak działa?

Powołane przez Zygmunta Solorza stowarzyszenie Program Czysta Polska stworzyło specjalną aplikację Czysta Polska. Program jest niezwykle łatwy w obsłudze i ma za zadanie pokazać nam aktualną jakość powietrza w naszej lokalizacji. Aplikacja wyświetla dane, które pobiera z najbliższej nam stacji pomiarowej. Jakie są to informacje? indeks CAQI, adres stacji pomiarowej, wskaźniki PM 10 i PM 2,5. Do tego dostajemy również podstawowe informacje o pogodzie – temperatura, wiatry, opady, ciśnienie. Aplikacja umożliwia sprawdzenie też innych punktów dzięki czytelnej mapie z zaznaczonymi stacjami pomiarowymi.

Czytaj też: Mozilla pozwoli na oglądanie kilku filmów w trybie Obraz w obrazie na raz
Czytaj też: Aplikacja mObywatel – nowe funkcje, w tym mPrawo Jazdy
Czytaj też: Paczki z Amazona zamówimy do Paczkomatu? W końcu jest to możliwe

Podświetlenie i kolor ekranu zmieniają się w zależności od jakości powietrza. Odzwierciedla to też odpowiednia skala liczbowa.

Aplikacja Czysta Polska wyróżnia się na tle innych czytelnością i prostotą działania. To typowa apka, która ma spełniać jedno zadanie – pokazywać jakość powietrza.