Reklama
aplikuj.pl

Aplikacja mObywatel – nowe funkcje, w tym mPrawo Jazdy

mobywatel, e-usługi

Już za trzy tygodnie rządowa aplikacja mObywatel dostanie długo rozpowiadaną nowość, czyli prawo jazdy na telefonie. W kolejnych miesiącach pojawią się też inne funkcje.

Aplikacja mObywatel z mPrawem Jazdy

Już 5 grudnia, czyli w dniu, w którym z przepisów zniknie nakaz posiadania przy sobie prawa jazdy do aplikacji mObywatel zostanie dodane mPrawo jazdy, czyli wirtualna kopia naszych uprawnień do kierowania pojazdem. Jeśli chcecie zacząć korzystać z rządowej aplikacji najpierw warto aktywować mTożsamość, czyli wirtualny dowód osobisty, który dzięki profilowi zaufanemu pokaże w aplikacji wszystkie informacje z dowodu, w tym nasze zdjęcie. Naszą tożsamość potwierdzimy jednak nie tylko profilem zaufanym, ale również z poziomu jednego z 200 dostępnych banków.

Czytaj też: Google usunie nieaktywne konta i dawno nieruszane dane
Czytaj też: Nielimitowana przestrzeń w Zdjęciach Google wkrótce zostanie ograniczona
Czytaj też: Na wizytę w punkcie sprzedażowym Play umówimy się przez Booksy

Dodatkowo w aplikacji kierowcy odnajdą mPojazd, który jest odzwierciedleniem nie tylko dowodu rejestracyjnego, ale także polisy OC i karty naszego pojazdu. Funkcja przypomni o obowiązkowym przedłużeniu ubezpieczenia OC na 30 dni przed końcem jej obowiązywania, a także wyśle komunikat o końcu ważności przeglądu.

Pod koniec roku lub na początku przyszłego mObywatel dostanie kolejną funkcję – mKDR czyli wirtualną Kartę Dużej Rodziny.

Resort cyfryzacji cały czas stara się rozwijać aplikację, więc cały czas powinniśmy spodziewać się kolejnych udogodnień lub usprawnień.