Reklama
aplikuj.pl

Mozilla pozwoli na oglądanie kilku filmów w trybie Obraz w obrazie na raz

Po 18 latach Mozilla spełniła prośby użytkowników Firefox
Po 18 latach Mozilla spełniła prośby użytkowników Firefox

Obraz w obrazie to bardzo przydatna funkcja, którą Firefox wprowadził do Firefoxa kilka wydań temu. W najnowszej wersji będziemy mogli oglądać jednocześnie kilka materiałów wideo w tym trybie.

Oglądanie kilku filmów w trybie Obraz w obrazie na raz w nowej Mozilli

W 84. stabilnej wersji przeglądarki Mozilla Firefox znajdziemy ulepszenie popularnej funkcji Obraz w obrazie. Obecnie pozwala ona na oglądanie materiału wideo w wydzielonym okienku, które wyświetla się nad innymi programami. Możemy więc włączyć do oglądania film, np. z Netfliksa, a jednocześnie przeglądać strony internetowe albo robić na komputerze inne rzeczy. Aktualnie korzystamy z wersji 82.0.3 Firefoxa i jednocześnie możemy włączyć tylko jedno wideo w tym trybie.

Czytaj też: Google usunie nieaktywne konta i dawno nieruszane dane
Czytaj też: Nielimitowana przestrzeń w Zdjęciach Google wkrótce zostanie ograniczona
Czytaj też: Na wizytę w punkcie sprzedażowym Play umówimy się przez Booksy

Nowa wersja Mozilli pozwoli na otworzenie kilku materiałów wideo jednocześnie w trybie Obraz w obrazie. Każde z nich będzie wyświetlało się w osobnym okienku, które będziemy mogli umieścić w dowolnym miejscu na naszym ekranie. Czy będzie to jakoś bardzo przydatne? Cóż, ciężko powiedzieć, bo kto ogląda np. dwa seriale na raz? Choć może być to przydatne np. gdy oglądamy streamming jakiejś konferencji i czekamy tylko na interesujący nas fragment, a w tym czasie chcemy sobie odpalić jakiś film lub inne wideo.