Reklama
aplikuj.pl

Aplikacja Google Ekspedycje wkrótce zniknie. Co ją zastąpi?

Aplikacja Google Ekspedycje

Google w ostatnim czasie robi wyraźne porządki w swoich aplikacjach, kasując lub łącząc je z innymi, nowocześniejszymi. Aplikacja Google Ekspedycje jest właśnie jedną z nich.

Aplikacja Google Ekspedycje to przydatne narzędzie dla uczniów i nauczycieli

Czym są Ekspedycje Google? To specjalna aplikacja edukacyjna, w której za pomocą wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości możemy zwiedzać świat bez wychodzenia z domu. Jest ona bardzo przydatna zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. W końcu o wiele łatwiej zrozumieć lekcję o danym zabytku, gdy można go dokładnie obejrzeć. Jest jednak jedno ale – konieczne są do tego gogle VR, a przecież stosunkowo niewiele osób ma do nich dostęp.

I to jest główny powód decyzji Google o zakończeniu istnienia Ekspedycji. Firma zauważyła znaczny spadek zainteresowania goglami VR przeznaczonymi do pracy z urządzeniami mobilnymi. Z dniem 30 czerwca 2021 roku aplikacja zniknie ze Sklepu Play.

Czytaj też: Mozilla pozwoli na oglądanie kilku filmów w trybie Obraz w obrazie na raz
Czytaj też: Microsoft Edge dostanie kolejne ulepszenie, tym razem estetyczne
Czytaj też: Paczki z Amazona zamówimy do Paczkomatu? W końcu jest to możliwe

Co zastąpi Ekspedycje Google?

Google nie zostawia nas z niczym. Większość wirtualnych wycieczek, które były dostępne w Ekspedycjach trafi na platformę Arts & Culture, która zaoferuje o wiele przystępniejszą formę wirtualnych podróży – bez gogli VR. Zdjęcia wykonane w 360 stopniach pozwolą na dokładne przyjrzenie się zabytkom, a dodatkowe dokładne opisy tylko pozytywnie wpłyną na odbiór. Co istotne z Arts & Culture będzie można korzystać również z poziomu przeglądarki dzięki czemu znacznie więcej osób będzie mogło z takich wycieczek korzystać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News