Aplikacja mObywatel pomoże w rozliczeniu e-PIT za 2020 rok

mobywatel, e-usługi

Aplikacja mObywatel jest coraz bardziej pomocna. Tym razem ułatwi nam też rozliczenie podatkowe, bo za jej pomocą zalogujemy się do usługi Twój e-PIT.

Rozliczenie Twój e-PIT za 2020 rok z aplikacją mObywatel

Proces rozliczania podatkowego przez internet jest coraz bardziej usprawniany. Jeszcze rok temu do zalogowania się do usługi e-PIT potrzebny był nie tylko PESEL czy NIP, ale przede wszystkim kwoty przychodów albo po prostu Profil Zaufany, którego założenie mogło niektórym nastręczać problemów. Teraz opcji logowania jest więcej.

Czytaj też: Płatności zbliżeniowe Blik – znamy pierwsze szczegóły
Czytaj też: Zmiany na Allegro – zakupy tylko z zarejestrowanym kontem i nowe warunki Smarta
Czytaj też: Bitcoin z kolejnym rekordem wartości!

Oprócz podania danych lub wykorzystania Profilu Zaufanego można również zalogować się za pomocą apki mObywatel, wystarczy wejść na stronę  e-Urzędu Skrabowego (w tym roku e-PIT jest już jego częścią), wybrać opcję logowania za pomocą aplikacji, a potem wejść na smartfonie w apkę mObywatel, gdzie wybieramy dokument mTożsamość. Potem z dolnego menu wybieramy Przekaż i Przekaż dane instytucji lub firmie. Kolejnym krokiem jest już zeskanowanie kodu QR, który wyświetli się podczas logowania do e-PIT i potwierdzenie zakresu przekazywanych danych.