WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Aplikacja mObywatel pomoże w rozliczeniu e-PIT za 2020 rok

Aplikacja mObywatel pomoże w rozliczeniu e-PIT za 2020 rok

Aplikacja mObywatel jest coraz bardziej pomocna. Tym razem ułatwi nam też rozliczenie podatkowe, bo za jej pomocą zalogujemy się do usługi Twój e-PIT.

Rozliczenie Twój e-PIT za 2020 rok z aplikacją mObywatel

Proces rozliczania podatkowego przez internet jest coraz bardziej usprawniany. Jeszcze rok temu do zalogowania się do usługi e-PIT potrzebny był nie tylko PESEL czy NIP, ale przede wszystkim kwoty przychodów albo po prostu Profil Zaufany, którego założenie mogło niektórym nastręczać problemów. Teraz opcji logowania jest więcej.

https://youtu.be/Uqv6xjmaci8

Czytaj też: Płatności zbliżeniowe Blik – znamy pierwsze szczegóły
Czytaj też: Zmiany na Allegro – zakupy tylko z zarejestrowanym kontem i nowe warunki Smarta
Czytaj też: Bitcoin z kolejnym rekordem wartości!

Oprócz podania danych lub wykorzystania Profilu Zaufanego można również zalogować się za pomocą apki mObywatel, wystarczy wejść na stronę  e-Urzędu Skrabowego (w tym roku e-PIT jest już jego częścią), wybrać opcję logowania za pomocą aplikacji, a potem wejść na smartfonie w apkę mObywatel, gdzie wybieramy dokument mTożsamość. Potem z dolnego menu wybieramy Przekaż i Przekaż dane instytucji lub firmie. Kolejnym krokiem jest już zeskanowanie kodu QR, który wyświetli się podczas logowania do e-PIT i potwierdzenie zakresu przekazywanych danych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News