Reklama
aplikuj.pl

Aplikacja SHAREit może wykraść Twoje dane! Lepiej ją usuń!

Niezwykle popularna aplikacja SHAREit ma przeszło miliard pobrań i pozwala w łatwy sposób udostępniać treści na inne urządzenia. A także… może umożliwić łatwy atak na nasze dane.

Aplikacja SHAREit może wykraść nasze dane

Ze sporządzonego przez ekspertów od cyberbezpieczeństwa z firmy trend Micro wynika, że w popularnej aplikacji SHAREit (wersja na Androida) znaleziono poważne luki w zabezpieczeniach. Cyberprzestępcy mogą je wykorzystać do wykradzenia naszych danych, a nawet przejęcia kontroli nad smartfonem. Luki w zabezpieczeniach mogą wykorzystać wirusy albo złośliwe kody również do „przemieszczania się” na inne, powiązane urządzenia.

Czytaj też: Google Chrome ułatwi korzystanie z wielu kart
Czytaj też: Aplikacja mObywatel pomoże w rozliczeniu e-PIT za 2020 rok
Czytaj też: Player – koniec darmowego oglądania i płatność za seans z reklamami

SHAREit umożliwia użytkownikom pobieranie i instalacje aplikacji z własnego sklepu, jednak połączenie te nie jest bezpieczne, a to stanowi furtkę dla cyberprzestepców. Sam katalog pobierania SHAREit również nie jest zabezpieczony, więc przestępcy mogą umieścić wirus w popularnej aplikacji, jak zrobili to np. specjaliści Trend Micro z Twitterem. Najlepiej więc odinstalować aplikację, bo może przynieść nam ogromne szkody.

Warto zaznaczyć, że SHAREit jest produktem wytwarzanym, dystrybuowanym i utrzymywanym przez firmę uSHAREit. Aplikacja SHAREit, początkowo nosząca nazwę „anyshare” została opracowana przez zespoły Lenovo, ale w 2015 roku została wyodrębniona w ramach szerzej zakrojonego zbycia niezasadniczych obszarów działalności.