WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Apokalipsa zombie? Amerykańskie CDC mają plan działania

Apokalipsa zombie? Amerykańskie CDC mają plan działania

Agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, zwana CDC najwyraźniej chce być gotowa na każdą możliwą ewentualność. W tym przypadku chodzi o plan awaryjny w kontekście… epidemii zamieniającej ludzi w zombie.

W świecie nauki napotkano już na przypadki zmieniania organizmów w przypominające „żywe trupy”, choć jak na razie – na całe szczęście – problem nie dotyczy ludzi. Ali S. Khan, związany z CDC od niemal trzydziestu lat, wyjaśnił nawet, jakie byłyby działania amerykańskich służb w przypadku wybuchu takiej epidemii.

Czytaj też: 5G Zombies – to jest film na miarę naszych czasów
Czytaj też: Te grzyby sterują innymi niczym zombie. Czy są groźne dla ludzi?
Czytaj też: Z pojazdem Sherp ATV żadna apokalipsa zombie nie będzie straszna

Wbrew pozorom, plan działania nie byłby specjalnie odjechany – przynajmniej w teorii. Ta zakłada, że CDC reagowałyby na zagrożenie w taki sam sposób jak względem każdego innego patogenu. Podstawowym zadaniem byłoby więc zbadanie pochodzenia potencjalnego wirusa, dróg jego transmisji oraz poszukiwanie i izolowanie zakażonych oraz prace nad potencjalnymi lekami bądź szczepionkami.

Apokalipsa zombie nie jest dla CDC obca – przynajmniej w teorii

Dr. Khan dodał również, jak przygotować na apokalipsę zombie, bądź jakikolwiek inny kryzys, np. wywołany przez zjawiska klimatyczne. Wśród zapasów typu must-have ekspert wymienia zasoby wody, jedzenia z długą datą przydatności, leków oraz środków pierwszej pomocy, podstawowych narzędzi i środków higienicznych, ubrań i dokumentów.

Czytaj też: Odkryto 15 nowych gatunków, które robią ze zwierząt „zombie”
Czytaj też: Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób ten pasożyt kontroluje mrówki-zombie
Czytaj też: Czy elektrownie jądrowe przetrwają apokalipsę?

Ważne jest również opracowanie potencjalnej drogi ucieczki oraz znajomość punktów zbiórki w razie ewakuacji. Miejmy jednak nadzieję, że tego typu wiedza nigdy nam się nie przyda!

Razem możemy więcej. Pomóżmy koledze w leczeniu

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News