Reklama

App Clips w iOS pozwala Wam włączyć appkę bez instalacji

app clips, ios

Nowa funkcja Apple daje więcej możliwości dla twórców aplikacji do przekonania nas do instalacji appki. Bez jej instalacji.

Apple udostępniając iOS 14, wprowadziło dla swoich użytkowników nowe rozwiązanie. App Clips czyli wycinki aplikacji pozwalają nam sprawdzić dany fragment appki, bez jej pobierania. Wystarczy, że będziemy używać przeglądarki Safari.

App Clips w praktyce

Pojawiają się już pierwsze zastosowania dla tego, na pierwszy rzut oka, zbędnego gadżetu w telefonie. Swój wycinek aplikacji przygotowali twórcy gry Phoenix 2. Wystarczy, że wejdziecie na oficjalną stronę twórców gry poprzez Safari na iOS 14, a po chwili wysunie się Wam z góry belka z opcją „play”.

Teraz wystarczy kliknąć przycisk i chwilę zaczekać, aż załaduje się fragment kosmicznej produkcji. Dzięki temu możemy zagrać w przygotowany etap i na szybko zrozumieć o co chodzi w tym tytule. Po zakończeniu gry – App Clips przeniesie nas do App Store.

Czytaj też: Tak może wyglądać Huawei Mate X2

Mobilne wersje demonstracyjne aplikacji

Być może App Clips będzie kiedyś popularniejsze. To jak świetnie sprawdza się to w przypadku gry mobilnej pokazuje, że jak najbardziej jest miejsce na takie rozwiązania. Deweloperzy jakiejkolwiek aplikacji mogą wykazywać się teraz pomysłowością i pozwalać nam sprawdzać w akcji najbardziej przydatne funkcje appki, co zachęci nas do pobrania płatnej, pełnej wersji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News