Reklama
aplikuj.pl

Argentyna walczy z COVID-19 na dworcach z pomocą nowoczesnego systemu

Nowoczesna technologia jest bardzo pomocna w walce z COVID-19. Na argentyńskich stacjach zainstalowano system, który sprawdza nie tylko bilet, ale również temperaturę i to, czy chcący wejść do pociągu mają poprawnie założoną maseczkę.

Argentyna walczy z COVID-19 technologią

Na dworcach obsługiwanych przez linię Trenes Argentinos w Argentynie zamontowano system opracowany przez firmę Indra. Bramki do tej pory sprawdzały jedynie bilety, ale firma Indra dodała do nich zupełnie nowe funkcje, które mają za zadanie walczyć z koronawirusem. Oczywiście, podstawą minimalizacji zakażeń jest korzystanie z publicznych środków transportu tylko w razie konieczności, jednak i tak np. w pociągach będziemy podróżowali razem z innymi pasażerami.

Czytaj też: Kojarzycie szaloną akcję z GameStop? Netflix stworzy o tym film
Czytaj też: Pęk kluczy iCloud jako rozszerzenie do Google Chrome
Czytaj też: Jeżeli zasypiasz oglądając Netflix, to nowa funkcja jest stworzona dla Ciebie

System dodany do bramek ma kontrolować, czy pasażerowie mają prawidłowo założone maseczki, a także czy ich temperatura nie jest za wysoka. Jeśli wynik pomiaru będzie wyższy nić dopuszcza system bramki zostaną zablokowane. Tak samo będzie się działo w sytuacji, gdy mamy źle założoną maseczkę.

Indra zaimplementowała do systemu także czytniki kart transportowych argentyńskiego systemu SUBE, a także sprawdzanie rezerwacji biletu w godzinach szczytu. System sprawdza, czy dany pasażer ma pozwolenie na podróżowanie w tych „najgorętszych godzinach”, jeśli tam, sprawdza temperaturę i maseczkę i dopiero po tym bramka zostaje otwarta. Indra podkreśla, że system nie jest opracowany na wyłączność stacji, może również zostać wykorzystany w instytucjach publicznych takich jak szpitale czy szkoły, a także w zakładach pracy.