Reklama
aplikuj.pl

Arma Reforger na konsole. Tytuł wygląda rewelacyjnie!

arma reforger

Bohemia Interactive zaprezentowało Arma Reforger. Tytuł na Xbox Series X wygląda spektakularnie, pokazując co można osiągnąć na autorskiej technologii, porzucając stare konsole.

Zwiastun Arma Reforger

Oparta na nowym silniku Enfusion gra Arma Reforger umożliwia graczom walkę o dominację na liczącej ponad 51 km² wyspie w dobie zimnej wojny, a także tworzenie wyjątkowych scenariuszy i ich prowadzenie w czasie rzeczywistym za sprawą trybu Game Master. Gracze mogą powrócić do Everonu, ogarniętego wojną mikrostanu znanego z bestsellerowej, pierwszej odsłony serii, Arma: Cold War Assault.

Czytaj też: Mafia 4 bez samochodów? Wyciekają pierwsze informacje

Arma Reforger to pierwszy krok na drodze do Arma 4 oraz wszechstronna, kreatywna i w pełni modyfikowalna platforma, stanowiąca zapowiedź tego, co nadejdzie w niedalekiej przyszłości.

Co wiemy o Arma Reforger?

Tytuł jest już teraz dostępny w formie wczesnego dostępu na PC i Xbox Series. Nie wykluczałbym ewentualnej premiery na PlayStation 5, ponieważ Sony po prostu nie zgadza się na gry dostępne w formie early access na swojej konsoli. Gdy Bohemia ukończy tytuł, zapewne dostaniemy wersję na PS5.

Czytaj też: Techland z nową grą! Firma szuka deweloperów

Deweloperzy wyróżnili kilka cech szczególnych produkcji:

Everon
Powróć na Everon, liczącą 51 km² wyspę archipelagu Malden na Atlantyku. Odwiedź znajome okolice z Operation Flashpoint i podziwiaj naturalne piękno olbrzymiego, otwartego świata – wspaniały krajobraz, na który składają się lasy sosnowe i liściaste, wartkie rzeki, stawy, idylliczne miasteczka i majestatyczne góry, otoczone przez żwirowe plaże i skaliste wybrzeża.

Tryb Conflict
Dołącz do graczy online i doświadcz realistycznej walki w dobie zimnej wojny jako żołnierz USA lub Armii Radzieckiej. Zdobywaj strategiczne pozycje, zdominuj pole walki i współpracuj z innymi, aby zabezpieczyć cele w dynamicznym, bezlitosnym środowisku. Za sprawą właściwych dla tego okresu, starannie dobranych pojazdów i uzbrojenia, które pieczołowicie odwzorowano, tryb wieloosobowy Arma Reforger rzuca graczy w wir wojny.

Tryb Game Master
Kontroluj zdarzenia, twórz unikalne misje i poprowadź graczy ku zwycięstwu w trybie Game Master lub podejmij wyzwania autorstwa wszechmocnych twórców i utoruj sobie drogę przez responsywne, otwarte środowisko, w którym wydarzyć może się wszystko.

Wieloplatformowość
Arma Reforger po raz pierwszy w historii serii trafia jednocześnie na komputery i konsole Xbox, a wraz z nią modyfikacje dostępne do pobrania z Warsztatu, ekskluzywnego repozytorium umożliwiającego udostępnianie tworzonej zawartości.

Narzędzia Workbench
Za sprawą silnika Enfusion możesz tworzyć modyfikacje do Arma Reforger za pomocą tych samych narzędzi, które posłużyły do stworzenia gry. Dodawaj nowe mechaniki, zasoby, tekstury i znacznie więcej. Ogranicza Cię jedynie Twoja własna wyobraźnia. Przekształć grę i podziel się swoją własną twórczą wizją!

Dlaczego Bohemia Interactive zdecydowało się na wczesny dostęp?

Metoda wydawania gier w ramach wczesnego dostępu jest nam dobrze znana, ponieważ poprzednia odsłona serii, Arma 3, również ukazała się w ten sposób. Dzięki współpracy z naszą społecznością udało nam się stworzyć wyjątkową i zróżnicowaną grę militarną, która do dziś cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Choć Arma Reforger skupia się na motywie zimnej wojny, mamy nadzieję uzyskać podobny efekt i w tym przypadku.

Nasze poprzednie tytuły nauczyły nas, że kluczowym elementem jest zaangażowanie graczy, którzy pomogą nam dopracować grę i doprowadzić ją do poziomu, z którego będziemy zadowoleni zarówno my, jak i nasza społeczność.