Reklama

Volkswagen pragnie tego, czego nie dokonała Tesla

Volskwagen EV, samochody Volkswagena, Volkswagen tanie EV, tani samochód elektryczny Volkswagena, samochody elektryczne VW

Tesla chciała, aby Model 3 był „dla ludu”, ale nakład produkcyjny i ciągle wysoka cena to uniemożliwiły. Tego jednak może dokonać Volkswagen dla elektrycznych samochodów.

Grupa Volkswagen ma obecnie w sprzedaży trzy małe pojazdy elektryczne, odpowiednio pod markami VW, Skoda i SEAT. Szczerze? To zasadniczo ten sam samochód, VW e-Up! (via InsideEVs) który został zaprojektowany tak, aby odzwierciedlać tożsamość każdej marki, ale wydaje się, że niemiecki gigant ma znacznie większe plany dotyczące małych pojazdów elektrycznych w najbliższej przyszłości.

Początkowo ogłoszono, że hiszpańska marka grupy Volkswagen, a więc SEAT, opracuje nowy elektryczny i tani samochód miejski, ale najwyraźniej już tak nie jest. Teraz, według Automotive News Europe, VW rozważa inną strategię, a mianowicie przeprojektowanie architektury MEB EV tak, aby była mniejsza i tańsza.

Wymagane jest, aby platforma MEB została skrócona do mniej niż 4 metrów (157,5 cali), aby była odpowiednia do tego celu. Jednak wydaje się, że głównym wyzwaniem nie będzie zmniejszenie platformy i dostosowanie jej do pracy w pojeździe mniejszym niż ID.3, a finalne obniżenie kosztów.

Czytaj też: Peugeot pójdzie w wydajność z 308 nowej generacji

Volkswagen chce, aby gotowy pojazd kosztował mniej niż 20000 euro po rządowych ulgach. Czy marka ma na myśli model ID.1? Raczej nie, jako że w grę musi wchodzić zupełnie nowa rodzina samochodów elektrycznych, które będą zbudowane na uproszczonej i zmniejszonej wersji platformy MEB.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News