Reklama

Dla tego tunera Audi Q5 TFSIe stało się wyjątkowe

Audi Q5 TFSIe, ABT Audi Q5 TFSIe, Q5 TFSIe ABT, hybryda od ABT, podkręcone Audi Q5 TFSIe

Pierwsze razy zawsze są wyjątkowe, dlatego tak szumnie tuner ABT ogłosił swój najnowszy projekt z Audi Q5 TFSIe w roli głównej. To bowiem dla firmy pierwsza zabawa z hybrydą.

ABT jest dla obecnej oferty Audi poniekąd wybawieniem dla tych, którzy szukają mocniejszych modeli hybrydowych. Wzięli więc na warsztat model Q5 55 TFSIe, który sam w sobie zapewnia moc rzędu 362 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 500 Nm. Te cyferki wskoczyły do kolejno 420 KM i 550 Nm po pieszczotach ABT.

A o jakiego rodzaju ulepszeniach mowa? Już śpieszę z wyjaśnieniem, choć to nie jest specjalnie zawiłe, bo i szczegółów wielu nie otrzymaliśmy. Wszystko sprowadza się bowiem do ulepszeń 2,0-litrowego silnika benzynowego z turbodoładowaniem i to ma nam wystarczyć (via Motor1).

Szkoda też, że nie opublikowano wzrostu wydajności, ale dla samej informacji warto podać, że podstawowe Audi Q5 55 TFSIe do setki rozpędza swoje 2030 kilogramów w 5,3 sekundy. Po wizycie u ABT z pewnością będzie to model, który będzie konkurował ze zbliżającą się wersją RS Q5 prosto od Audi.

Czytaj też: Co powiecie na działające supersamochody z kartonu?

Tymczasem dzieło ABT powinno spodobać się tym, którzy potrzebują mocniejszego Q5, a jednocześnie zwracać szczególną uwagę na spalanie, ponieważ elektryczne wspomaganie sprawia, że ​​hybrydowa wersja plug-in jest wyjątkowo oszczędna.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News