WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Aston Martin V12 Speedster, czyli limitowany produkcyjnie roadster

Aston Martin V12 Speedster, czyli limitowany produkcyjnie roadster

Jedna prosta grafika od Astona wystarczyła, żeby rozochocić nas bez reszty i skierować myśli na model V12 Speedster.

Widoczna powyżej grafika to wszystko, co Aston Martin miał teraz do powiedzenia, ale już wiemy, że w planach jest 88 egzemplarzy tych cacek. Jak kiedyś powiedział Andy Palmer, prezes i dyrektor generalny grupy Aston Martin Lagonda:

88 entuzjastów i kolekcjonerów, którzy zabezpieczą klucze do tych samochodów, mogą być pewni, że robiąc to, zdobywają także nowy kultowy kawałek historii Aston Martin.

Aston Martin opisuje V12 Speedster jako samochód z zupełnie otwartym kokpitem, a więc nic innego, jak dwumiejscowego roadstera w stylu DBR1 z 1959 roku, czy CC100 Speedster Concept z 2013 roku (kolejno – po lewo i po prawo).

Wiemy też, że V12 Speedster zostanie napędzony podwójnie turbodoładowanym silnikiem V12 o pojemności 5,2 litra, który wytwarza moc około 690 koni mechanicznych i moment obrotowy o wartości 700 Nm. Te liczby przechodzą z kolei przez ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów, a firma twierdzi, że ​​dokłada szczególnych starań, aby dźwięk zespołu napędowego był szczególnie ekscytujący i pasował do wrażeń z jazdy bez dachu.

Aston Martin obiecuje również, że V12 Speedster będzie oferował „najnowszą technologię sportów motorowych i lotnictwa”, ale o czym mowa? Nie mamy pojęcia, choć powinno się to zmienić w pierwszym kwartale 2021 roku, kiedy to ruszą pierwsze dostawy tych ręcznie konstruowanych cacek.

ŹRÓDŁO: Motor1