WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

ASUS zaszalał z nowymi produktami na czele z kartami RTX 3000

To ważny tydzień dla ASUS Republic of Gamers, jako że firma ujawniła nie tylko swoje nowe karty graficzne ROG Strix GeForce RTX 3000, ale też całą masę peryferiów z nowej rodziny Meta Buffs.

Zacznijmy może od tego, co najważniejsze, czyli samych kart graficznych, które już nie raz w wydaniu ROG okazywały się solidnymi propozycjami.

Tradycyjnie możemy liczyć na linię ROG Strix (doczekał się jej RTX 3090, 3080 i 3070), która pochwali się falą nowatorskich rozwiązań w zakresie konstrukcji pokaźnego układu chłodzenia, zajmującego aż trzy sloty PCIe. Nie zabrakło też rodziny Dual (tylko dla RTX 3080 i RTX 3070) oraz TUF Gaming (dla RTX 3090 i RTX 3080).

Karty graficzne ROG, nie są jednak wszystkim, bo oprócz nich ASUS zaprezentował monitory PH259QN i PG259QNR, czyli najszybsze na świecie monitory gamingowe do rozgrywek esportowych z maksymalnymi częstotliwościami odświeżania 360 Hz. Te bazują na matrycy Full HD o przekątnej 24,5 cala. Dla bardziej wymagających pod kątem obrazu powstał ROG Swift PG329Q.

Czytaj też: Tego jeszcze nie było. Lusterko dla Twojej karty graficznej

To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, jako że nowe produkty ROG, to również gamingowy router ROG Rapture GT-AXE11000, wentylator ROG Strix XF 120, klawiatura ROG Strix Scope RX, myszka ROG Keris Wireless, zestaw słuchawkowy ROG Delta S i wreszcie podkładka pod mysz ROG Scabbard II.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News