WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

ASUS przygotowuje Radeon RX 590 ROG STRIX

Kiedy serwis Videocardz ujawnia cokolwiek na temat planów producentów kart graficznych, to możemy być praktycznie pewni, że w grę wchodzą potwierdzone informacje. Tym razem „szpiedzy w firmie” ujawnili, że ASUS przygotowuje Radeon RX 590 ROG STRIX.

Ta informacja pochodzi od tego samego źródła, które w przeszłości poinformowało nas  o serii AREZ przeznaczonej specjalnie dla kart AMD. To jednak przeszłość, ponieważ według podanych przez serwis Videocardz szczegółów, ASUS porzucił pomysł z nowym nazewnictwem, a kolejny Radeon spod jego ręki ma trafić do serii ROG Strix. Ma nim być zapowiadany od dawna w przeciekach Radeon RX 590, który może i nie zapowiada się na jakąś rewolucję… ale będzie zapewne czymś, co napcha choć odrobinę kieszeń AMD. W tych ciężkich na rynku kart graficznych czasach. Na samo potwierdzenie swoich informacji, Videocardz ujawnił „dowód” w postaci nazwy kodowej:

ASUS Radeon RX 590 ROG STRIX GAMING (ROG-STRIX-RX590-8G-GAMING)

No cóż, wolałbym jakieś zdjęcie lub zrzut ekranu, ale samo istnienie Radeona RX 590 trudno poddawać w wątpliwości. W ostatnich dniach dwukrotnie zawitał do bazy 3DMark i „wypluł” cyferki ukazujące to, na co go stać. Innymi słowy… na niewiele w porównaniu nawet do modelu RX 580, ponieważ ten cały RX 590 będzie typowym odświeżeniem tego samego. Mikroarchitektura ma bowiem pozostać bez zmian, a niższy, bo 12nm proces technologiczny ma stanowić jedyną przewagę nad poprzednikami.

Czytaj też: AMD Polaris 30 – Radeon RX 670 i RX 680?

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Videocardz