WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test Asus Radeon RX 5500 XT Strix Gaming OC 8 GB

Asus Radeon RX 5500 XT Strix Gaming OC 8 GB to bardzo ciekawa grafika oparta o GPU od AMD. Czy jednak otrzyma ona naszą rekomendację?

Karta wygląda bardzo dobrze. Jest ona cała czarna a z boku jest lekkie podświetlenie RGB, którym można sterować za pomocą oprogramowania. Da to dobry efekt w obudowie z oknem. Grafika ma też metalowy backplate, a sama jakość wykonania jest bez zarzutów.

Asus Radeon RX 5500 XT Strix Gaming OC 8 GB ma wymiary 280 x 127 x 58 mm (zajmuje 2,9 slota PCI). Zasilana jest on z jednego złącza 8 pin. Dostępne wyjścia obrazu to 1x HDMI 2.0b i 3x DisplayPort 1.4. Karta oferuje podwójny BIOS – jeden to performance a drugi to quiet. Bardzo łatwo można je zmienić odpowiednim przyciskiem z tyłu karty. Obok niego jest także przycisk do wyłączenia podświetlenia.

Za chłodzenie odpowiadają dwa wentylatory Axial-tech, które mają tryb półpasywny. Oprócz tego nie zabrakło też technologii FanConnect II – z tyłu jest miejsce do podłączenia jednego wentylatora 3/4 pin. Dzięki temu śmigło powinno reagować na temperatury procesora jak i karty graficznej. Asus Radeon RX 5500 XT Strix Gaming OC 8 GB jest także fabrycznie podkręcony, więc wydajność powinna być lepsza od wersji referencyjnych.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa